et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Mida peaks enne süütuse kaotamist teadma

Kool.ee-haridusportaal :: Mida peaks enne süütuse kaotamist teadma Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMida peaks enne süütuse kaotamist teadma,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kümme asja, mida peaks enne süütuse kaotamist teadma

  1. Sa pead olema kindel, et sinu partner austab su soove, kui peaksid millegi suhtes meelt muutma. Vastasel korral ei peaks sa selle inimesega vahekorda astuda.
     
  2. Kui sa kaotad süütuse, ei saa seda tagasi, nii et sa pead endas kindel olema. Emotsionaalne väljapressimine – „sa teeksid seda, kui mind armastaksid“, või eakaaslaste surve – „kõik teised teevad seda“, ei ole kohased põhjused seksuaalelu alustamiseks.
     
  3. Ingilismaa Sheffieldi ülikooli teadlaste korraldatud hiljutine uuring 14–16-aastaste suhtumisest seksuaalküsimustesse leidis, et teismeliste poiste arvates on lubatav tüdrukutele vahekorda astumiseks survet avaldada ja nende voodisse saamiseks alkoholi kasutada.
     
  4. Seega ei ole üllatav, et tüdrukud kahetsevad oma esimest seksuaalkogemust kaks korda tõenäolisemalt, kui noormehed. Kui neid sunniti soovimatusse vahekorda astuma, teatavad tüdrukud sellest kolm korda väiksema tõenäosusega.
     
  5. Murettekitav oli Southamptoni ülikooli seksuaaltervise uuringukeskuse uuring, kus osales üle 1300 noore inimese vanuses 16–18. Ainult 37 protsenti seksuaalselt aktiivsetest noortest kasutab alati kondoomi.
     
  6. Kui sul on ebamugav oma partneriga kaitsevahenditest ja raseduse vältimisest rääkida, ei peaks sa kindlasti vahekorda astuma.
     
  7. Kuigi kondoomid ei ole täiuslikud, on nad kõige tõhusam viis vältida sugulisel teel levivaid haigusi, nagu HIV, gonorröa, klamüüdia ja trihhomonoos. Kondoomid pakuvad ka mõningast kaitset herpese, süüfilise ja šankroidi eest, kuid suguelundite haavandeid põhjustavad nakkused võivad levida ka kokkupuutel nakatunud nahapinnaga.
     
  8. Ka kondoomid ei ole väga usaldusväärne raseduse vältimise meetod. Kondoomide kasutajate hulgas on rasestumise sagedus kaksteist juhtu saja naise kohta võrreldes kolmega pillide kasutajate hulgas. Kuid tõhusa kaitse saavutamiseks peab pille kasutama vähemalt kuu aega.
     
  9. Eestis on ebaseaduslik olla alla 14-aastaselt ka vastastikusel kokkuleppel seksuaalvahekorras. Siiski alustavad osad teismelised suguelu enne selle vanuse saavutamist. Teoreetiliselt on võimalik kohtu alla anda 16-aastane poiss, kes on vahekorras oma 13 aastase tüdruksõbraga.
     
  10.  Sa pead teadma, mida oodata (vaata http://www.meelespea.net/ee/klase.i/110  ), kuid ära oota liiga palju. Seks on sarnane klaverimänguga. Alguses on mänguoskus üsna vilets, kuid lõpuks teeb harjutamine meistriks.
     

Ajalehest The Times
10. jaanuar 2009
SUZI GODSON
Algne artikkel: http://women.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/women/relationships/article5481337.ece

 

Tutvu koolilaenu tingimustega

Koolilaen on mõeldud lapsevanemale poja või tütre kooli saatmiseks tarvilike kooliasjade (koolitarbed, ranits, riided, jalanõud jms) ostmiseks.
Lisainfo telefonilt 7407 132 või 56 221145.

Esita koolilaenu avaldus

 

Tutvu energialaenu tingimustega

Energialaen on mõeldud perele maja või korteri tarvis talvekütte (puud, kivisüsi, kütteõli vms) soetamiseks.
Lisainfo telefonilt 7407 132 või 56 221145

Esita energialaenu avaldus

Kool.ee keskkond valis välja eesti rahva finantsasutuse Tartu Hoiu-laenuühistu, andmaks välja sihtotstarbelist Koolilaenu ja Energialaenu. Tutvu ka Tartu Hoiu-laenuühistu asutatud Finants- ja Rahakooliga.

 

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 08. 2010. 01:08

Time: 0.1109970 s.