et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Ebakorrapärane veritsus

Kool.ee-haridusportaal :: Ebakorrapärane veritsus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEbakorrapärane veritsus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Ebakorrapärane veritsus

Normaalne tsükli pikkus võib naistel kõikuda 24 kuni 35 päeva vahel. Tsükli alguseks loetakse esimest vereerituse päeva st. menstruatsiooni algust. Ebakorrapärast vereeritust menstruatsioonide vahepeal esineb kõige sagedamini teismelistel tüdrukutel ning naistel, kes hakkavad jõudma menopausi.

Tüdruku tsükli regulaarseks muutumine võib võtta aega kuni 3 aastat. Selle aja jooksul võib muutuda vereerituse hulk ja tsükli pikkus, kuid neid nähtusi peetakse loomulikeks ning põhjust muretsemiseks ei ole.

Täisealise naise tsüklis võib samuti aegajalt esineda ebakorrapärasusi. Tsükli pikkuse mõnepäevane kõikumine on normaalne. Arsti poole tuleks pöörduda, kui vereerituse hulk on suurenenud, menstruatsioonid on muutunud ebaregulaarseks või seksuaalvahekorraga kaasneb veritsus.

Ebaregulaarsel vereeritusel võivad olla järgmised põhjused:

  • rasedus
  • ovulatsioon
  • tsüklid, mille jooksul munasarjad ei vabasta munarakku
  • kasvajad
  • pingeline eluperiood
  • põletikud
  • organismi hormonaalse tasakaalu muutused
  • üldine tervislikku seisundi halvenemine – näiteks diabeet
  • ravimid – näiteks verevedeldajad


Iga naine peaks pidama menstruatsioonikalendrit. Samuti tuleks kalendrisse märkida, kui esineb palavikku ja valusid – taoline lisainformatsioon aitab sinu arsti. Pöördu arsti poole, kui ebaregulaarse vereeritusega kaasneb suur verejooks ning tugev valu.

Tsükli korrapäraseks muutmiseks kasutatakse kõige sagedamini kombineeritud rasestumisvastaseid tablette. Raskematel juhtudel on vajalik kirurgiline sekkumine.

NB! Kui sul on probleeme väga valulikke ja vererohkete menstruatsioonidega, siis palun konsulteeri oma arstiga võimaluse üle paigaldada hormoonspiraal.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 06:16

Time: 0.0729320 s.