et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päev

Kool.ee-haridusportaal :: Rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päev Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päev,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Eesti noored tähistavad rasestumisvastaste vahendite päeva üle Eesti jututubades

Laupäeval, 26. septembril tähistavad Eesti Seksuaaltervise Liidu noorteprojekti Light&Love noored temaatilistes jututubades üle riigi rahvusvahelist rasestumisvastaste vahendite päeva, mis kannab sel aastal teemat „Sinu elu, sinu hääl: Räägime rasestumisvastastest vahenditest“.

Neljas piirkonnas üle Eesti – Põhja-Eestis Tallinnas, Lääne-Eestis Pärnus, Ida-Eestis Narvas ja Lõuna-Eestis Tartus – käivituvad sel päeval noorte algatusel jututoad, kus suheldakse vabalt ja avatult seksuaaltervisest ja rasestumisvastastest vahenditest nii omavahel kui ka teiste piirkondade noortega interneti vahendusel. Oma panuse selle ürituse õnnestumiseks annavad ka kohalike Noorte Nõustamiskeskuste spetsialistid.

“Enne seksuaaltervist ja rasestumisvastaseid vahendeid puudutavatele küsimustele vastuste saamist peavad noored oskama neid küsimusi formuleerida ehk aru saada sellest, mis info neid tegelikult huvitab, ja julgeda küsida. Rasestumisvastaste vahendite päeva jututubades hakkamegi koos esitama küsimusi ja otsima vastuseid,“ ütles rasestumisvastaste vahendite päeva Lääne-Eesti piirkonnajuht Maarja Maiste.

Noored kutsuvad jututubadesse külla spetsialiste, kes aitavad kohapeal tekkinud küsimustele vastata ja nõu anda. Samuti kuulata ära seksuaaltervisega seotuid müüte ja neile kas teadlikku kinnitust anda või ümber lükata.

„Ei ole saladus, et noortel puudub piisav ligipääs rasestumisvastaseid vahendeid puudutavale infole, vanemate ja spetsialistide käest aga tihtipeale ei julgeta küsida. Otsustasime, et kõige parem viis teavituseks on alustada noortevahelist diskussiooni,“ kommenteeris projekti Ida-Eesti piirkonnajuht Anton Dijev. „Võib-olla ei õnnestu meil samal päeval lahendada kõiki probleeme ning saada vastuseid kõigile küsimustele, küll aga üritame tekitada ilma valehäbita diskussiooni, millest kasvaks välja üle-eestiline temaatiline jututuba,“ lisas Põhja-Eesti piirkonnajuht Triin Pokk.

Eesti noorte eesmärk on viia oma eakaaslasteni sõnum sellest, et seksuaaltervise teemal tohib ja tuleb rääkida omavahel ning ka vanema põlvkonnaga, jagada informatsiooni ning otsida vastuseid oma küsimustele - seksuaaltervis ei tohi olla tabu ei igapäevavestlustes ega suhtlusportaalides internetis. Just seetõttu loovad noored spetsiaalselt rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva jaoks temaatilisi Sinu Elu rühmasid ja kasutajakontosid populaarsetes suhtlusportaalides Orkut, Facebook, Twitter, Odnoklassniki ning Vkontakte.

Kontosid sotsiaalmeedias luuakse rahvusvahelise Noorte Rakkerühma ehk Youth Taskforce (www.Your-life.com) eeskujul, kuid Eesti noorte sõnul ei kopeeri nad rahvusvahelist algatust, vaid tahavad oma jõuga luua mugavat ja meeldivat keskkonda, kus nende eakaaslased saaksid omavahel vabalt mõtteid vahetada ja seksuaaltervise teemalist infot oma emakeeles saada.

 

„Internet ja sotsiaalmeedia on kaasaegsete noorte sotsiaalelu lahutamatu osa ja meie mõte on luua Internetti temaatilisi keskkondasid, mille moderaatoriteks ja autoriteks Eesti noored ise,“ ütles Lõuna-Eesti piirkonna juht Egle Rohtla.

Kontosid administreerivad Eesti Seksuaaltervise Liidu projekti Light&Love noortejuhid, kes on ka Eesti rasestumisvastaste vahendite päeva jututubade eestvedajad, kaasa löövad kohalike Noorte Nõustamiskeskuste spetsialistid. Noorte küsimustele aitavad leida vastuseid Light&Love ja Eesti Seksuaaltervise Liidu spetsialistid ja arstid. „Sinu Elu“ internetirühmades ja 26. septembril toimuvates jututubades üritavad noored tekitada seksuaaltervise teemadel avaliku diskussiooni ja infovahetust, mis jäävad kestma ka peale ametliku päeva lõppu.

Lisainfo:
www.sinu-elu.com
www.lightlove.eu
www.amor.ee

„Sinu elu, sinu hääl: Räägime rasestumisvastastest vahenditest“ jututubade projektijuhid:

Lääne-Eesti
Maarja Maiste
e-post: maarja@lightlove.eu, tel: 56561606
Jututuba toimub kl 13 Pärnu Noorte Vabaajakeskuses, Noorte väljak 2, Pärnu

Põhja-Eesti
Triin Pokk
e-mail: triin@lightlove.eu, tel: 55696119
Jututuba toimub kl 12 Tallinna Avatud Noortekeskuses, Suur-Ameerika 35, Tallinn

Ida-Eesti
Anton Dijev
e-mail: anton@lightlove.eu , tel: 55660420
Jututuba toimub kl 13 Narva Noortekeskuses, Vestervalli 9, Narva

Lõuna - Eesti
Egle Rohtla
e-mail: egle@lightlove.eu, tel: 5268687
Jututuba toimub kl 13 Anne Noortekeskus, Uus 56, Tartu

Mis on rahvusvaheline rasestumisvastaste vahendite päev?

Iga aasta 26. septembril tähistatakse rahvusvahelist rasestumisvastaste vahendite päeva (World Contraception Day - WCD). Selle iga-aastase ülemaailmse kampaania keskmes on nägemus maailmast, kus ükski rasedus ei ole soovimatu. 2007. aastal alguse saanud WCD missioon on tõsta teadlikkust rasestumisvastastest vahenditest, et noored saaksid teha oma seksuaal- ja reproduktiivtervise osas informeeritud valikuid.

2009. aastal on lipukirja „Sinu elu, sinu hääl: Räägime rasestumisvastastest vahenditest“ all toimuva WCD kampaania eesmärk julgustada teismelisi vestlema inimestega, keda nad usaldavad, et neil oleks soovimatu raseduse ja suguhaiguste vältimiseks vajalik teave. Kampaania on suunatud teismelistele vanuses 15 kuni 19, kellel kaldub olema rasestumisvastaste vahendite kasutamise osas kõige vähem kogemusi.

WCD-d toetab 10 rahvusvahelist seksuaaltervisega tegelevat vabaühendust, nagu Rahvusvaheline Pereplaneerimise Föderatsioon, (International Planned Parenthood Federation - IPPF), Marie Stopes International (MSI), Rahvastikunõukogu (The Population Council) ja USA Rahvusvahelise Arengu Agentuur (The United States Agency for International Development - USAID). Need organisatsioonid on pühendunud WCD põhimõtetele ning nende kogemused, maine ja mõjukus mängivad kampaania kujundamisel ning edendamisel olulist rolli.

Mis on WCD Noorte Rakkerühm?

WCD 2009 raames on pandud alus Noorte Rakkerühmale (Youth Taskforce), mille eesmärk on 15–19-aastasi noori usaldataval ja usalduslikul viisil kõnetada. Noorte Rakkerühm koosneb tuntud inimestest üle kogu maailma, keda vastavate riikide noored imetlevad ja austavad.

Noorte Rakkerühma liikmed seavad sisse kuuajalised blogid, milles kirjutavad noori huvitavatel teemadel, nagu rasestumisvastased vahendid ja seksuaaltervis. Need blogid asuvad WCD veebilehel www.Your-life.com.

Noorte Rakkerühm paneb aluse ka ülemaailmsele interneti-kogukonnale ning soodustab vestlusi 15–19-aastaste noorte vahel. See kogukond moodustab WCD pikaajalise algatuse keskme, mis hõlmab ka selliseid meediume nagu video ja muusika ning kasutab ära suhtlusplatvorme, nagu Facebook®, Twitter® ja YouTube®.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 06. 2010. 07:33

Time: 0.0883310 s.