et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Vestlusjuhend: hakkamasaamine suhetega

Kool.ee-haridusportaal :: Vestlusjuhend: hakkamasaamine suhetega Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeVestlusjuhend: hakkamasaamine suhetega,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Menstruatsioonieelsed sümptomid, meeleoluhäired ] [ Küsi arstilt ] [ Korduma kippuvad küsimused ]

Vestlusjuhend: hakkamasaamine suhetega

Kui teie arst on kinnitanud, et teil esinevad PMSi sümptomid, võite rääkida oma perekonna ja lähedaste sõpradega. Olenevalt nende vanusest ja teie suhetest nendega võite neile rääkida fakte PMSist ja seda, kuidas see mõjutab teie suhteid nendega. Olge nii avatud kui võimalik. Proovige leida hetk, kui olete lõõgastunud ja teil on aega rääkida. Seda on ilmselt kõige parem teha siis, kui teil parasjagu ei ole PMSi sümptomeid.

Kasutage järgmisi näiteid või sellist lähenemisviisi, mis on teile mugav. Oodake toetust. Te oled seda väärt.

Siin on hea näide, kuidas alustada vestlust oma abikaasa, elukaaslase, lähedase täiskasvanud sõbra või sugulasega: “Pean sinuga rääkima oma PMSi sümptomitest.”

Kui nad küsivad, kas see on tõsine, võite vastata nii: “See on tõsine asi, sest mul on sellega raske hakkama saada. Ja vahel mõjutab see meie suhteid. Näiteks, sa tead: (kui ükski neist ei esine, siis kasuta oma enda näiteid)

  • kui ma nutan ilma põhjuseta;
  • kui ma nähvan sulle midagi tühiasjade peale;
  • kui ma tunnen, et ei taha kodust lahkuda;
  • kui ma olen masenduses;
  • kui ma olen närviline ja kärsitu;
  • kui ma olen veendunud, et näen halb välja 


Kui saate mõne näite toomise järel mõistva peanoogutuse, siis jätkake…

Need kõik on menstruatsioonieelsed sümptomid. Enne päevade algust muutuvad kõik mu emotsioonid ja ma kannatan rohkem kui enamus naisi. Osad naised reageerivad enne päevade algust toimuvatele hormonaalsetele muudatustele tugevamini kui teised ja mina olen üks neist.”

See on oluline osa: “Kuid hea uudis on see, et on ravimeid, mida ma PMSi vastu võtta saan ja mis võivad mind aidata. Kavatsen muuta ka oma toitumist ja elustiili ning see võib mind aidata. Teen seda meie suhete parandamiseks ja usun, et asjad liiguvad paremuse suunas pärast seda, kui hakkan võtma õiget ravimit.”

Hea viis lõpetamiseks on: “Tänan sind toetuse eest. Kuigi ma ei näita seda alati välja, tähendas see mulle väga palju.”

Rääkimine oma lapsega

On väga oluline, et lapsed saaksid aru – teie viha, ärrituvus, kärsitus või teised tujumuutused ei ole nende süü. Te võite neile seletada: “Mõnikord ma ei tunne ennast hästi ja olen kurb või ütlen asju, mida ma ei mõtle. Aga arst proovib minu enesetunnet parandada. Ma ei taha, et teie selle pärast muretseksite. Tahan, et te teaksite, ma armastan teid, ja kui ma olen ärritunud, siis see ei ole teie süü.”

Kui te saate pahaseks, siis rääkige lapsele võimalikult kohe pärast seda: “Mul on väga kahju. See ei olnud sinu süü, et ma sain enne pahaseks. Sina ei teinud midagi valesti.”

Pärast seda kuluvad kõigile ära tugevad kallistused.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 11. 2008. 14:47

Time: 0.0969100 s.