et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

BSP toodetud rasestumisvastased vahendid

Kool.ee-haridusportaal :: BSP toodetud rasestumisvastased vahendid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeBSP toodetud rasestumisvastased vahendid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Bayer Schering Pharma

Üle 50 miljoni naise kogu maailmas kasutab Bayer Schering Pharma toodetud rasestumisvastaseid vahendeid

Üle 45 aasta on Bayer Schering Pharma, praegune maailmaturu liider ja ekspert rasestumise vältimise valdkonnas, andnud naistele võimaluse valida rasestumisvastaste toodete vahel. Bayer Schering Pharma on omandanud ulatusliku pädevuse rasestumise vältimisel, mis põhineb hormooniuuringute peaaegu 85-aastasel kogemusel. Nagu uuringud on näidanud, ootab kaasaegne naine rasestumisvastasest vahendist rohkem kui ainult kaitset rasestumise eest.[1]

Raseduse vältimine on ajalooline väljakutse

Tahe soovimatuid rasedusi vältida ulatub kaugele minevikku. Juba 4000 aastat tagasi jahvatasid muistsed egiptlased looduslikku östrogeeni sisaldavaid granaatõunatuumi ja vormisid vaha abil väikeseid ravimküünlaid. Keskajal tegid inimesed loomakelmetest ja kalanahast kondoome. Tõsised uuringud algasid siiski alles 1901. aastal, kui Innsbruckis elav füsioloog Ludwig Haberlandt tõestas, et menstruatsioon on seotud hormoonidega naise ajus ja munasarjades. Sellest hetkest alates uuringute areng kiirenes, enamus tööst tehti Bayer Schering Pharma, selleaegse nimega Scheringi laborites. 1928. aastal tõi seesama ettevõte välja esimese östrogeenil põhineva preparaadi. Kõigest kümme aastat hiljem, 1938. aastal, töötas ettevõte välja etinüülöstradiooli, maailma esimese suu kaudu manustatava östrogeeni, mis tänaseni on klassikalise pilli oluline koostisosa. Veelgi enam, Bayer Schering Pharmal (kaua aega tuntud kui Schering) õnnestus toota esimene sünteetiline progestiinipreparaat. 1950ndatel aastatel olid Margaret Sanger ja biokeemik Gregory Pincus tegevuses uurimistööga ning suurte uuringute tegemisega Ameerika Ühendriikides. Bayer Schering Pharma (toona nimega Schering) toodetud Anovlar® oli esimene pill, mis aastal 1961 Euroopa turule toodi. See tõi kaasa täieliku muutuse naise ühiskondlikus positsioonis. Esimest korda said naised määrata mitte ainult oma laste arvu, vaid ka ajastada nende sündi. Veelgi enam, naised said tagajärgedeta nautida oma seksuaalsust. Tänapäeval on pillid kaasaegse naise jaoks iseenesestmõistetavad. Siiski, rasestumisvastane toime ei ole ainuke pillist saadav kasu, ka ei piirdu raseduse vältimine pillidega. Hormoonspiraali, emakasisese vahendi loomisega vastas Bayer Schering Pharma paljude naiste soovidele rasestumise pikaajalise vältimise osas.[2]

Jätkuvad uuringud

Bayer Schering Pharma uurimistöö keskendub toodete pidevale arendamisele ja paremaks muutmisele. Sellepärast on olnud võimalik pillide hormoonisisaldust mõne möödunud kümnendi jooksul oluliselt vähendada järgmise motole alusel: nii palju kui vaja, nii vähe kui võimalik. Esimese kahefaasilise preparaadi, esimese kolmefaasiline pilli ja esimese uut progestiini drospirenooni sisaldava pilli tõi turule samuti Bayer Schering Pharma, toonase nimega Schering. 1990ndatel aastatel tuli lõpuks turule hormoonspiraal, emakasisene vahend. Arst paigaldab selle emakasse, kus see vabastab kuni viieaastase ajavahemiku jooksul emakasse progestiini väikeseid annuseid. Veelgi enam, pärast esialgset kohanemisperioodi muutuvad menstruatsioonid tõenäoliselt eelnevaga võrreldes lühemaks, vähem valulikuks ja vereeritus väheneb. Muuhulgas on kõik Bayer Schering Pharma tooted täielikult pöörduvad: niipea kui naine lõpetab rasestumisvastase vahendi kasutamise, võib ta soovi korral jälle rasestuda.

Drospirenoon – kaasaegse pilli toimeaine

Praegu maailmas kõige rohkem müüdavat kombineeritud pilli toodab Bayer Schering Pharma. Selles on progestiin drospirenoon kombineeritud östrogeeni etinüülöstradiooliga. Drospirenoonil, mille töötas välja Scheringi nime all Bayer Schering Pharma, on ainulaadsed farmakoloogilised omadused, millel on lisaks rasestumisvastasele toimele ka muud kasulikud mõjud. Drospirenoon pärsib östrogeenidest tingitud vedelikupeetust kehas, mida sageli täheldatakse teiste suukaudsete kombineeritud vahendite puhul. Sellel on antiandrogeenne toime, mis mõjutab nahka. Bayer Schering Pharma teadlased ei ole selle tootega tööd lõpetanud. Tulemused on olnud pingutust väärt: veelgi väiksema annusega variant kõige paremini müüvast pillist maailmas ja esimene pill uudse 24-päevase manustamisskeemiga, mis on heaks kiidetud kolme näidustuse jaoks[3]: rasestumise vältimine, premenstruaalse düsfooria (premenstruaalse sündroomi raske vorm) emotsionaalsete ja kehaliste sümptomite ravi ning mõõduka akne ravi.

Mida võivad naised Bayer Schering Pharmalt oodata?

Rasestumisvastaste vahendite turuliidrina ei ole Bayer Schering Pharma kunagi rahul hetkeseisundiga, vaid püüab alati enamat saavutada. Järgmine eesmärk on juba sihikul. Bayer Schering Pharma arendab hetkel esimest suukaudset rasestumisvastast vahendit, mis põhineb östradioolil, samal östrogeenil, mida toodab naise keha. See võib olla uue peatüki algus pillide eduloos – ja ka täiesti uus peatükk naiste jaoks. Teaduspõhise ettevõttena kavatseb Bayer Schering Pharma ka tulevikus kasutada oma teadmisi ja kogemusi, et pakkuda naistele uusi ning paremaid võimalusi rasestumise vältimiseks.

Lisaks on ettevõte pühendunud seksuaal- ja reproduktiivtervisele ning toetab aktiivselt haridusalaseid algatusi, näiteks üleilmselt rasestumise vältimise päeva. Bayer Schering Pharma toetab ka algatusi, mis tegelevad sündimuse kontrolliga arengumaades või teeb rasestumisvastased vahendid kättesaadavaks inimestele, kes neid endale lubada ei saa.

Bayer Schering Pharma: teetähised rasestumise vältimise valdkonnas

  • 1923 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) alustab suguhormoone käsitleva teadustööga.
  • 1932 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) keemikutel õnnestus esimest korda isoleerida naissuguhormoon östradiool.
  • 1933 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob turule maailma esimese progestiinipreparaadi. See vähendab raseduse katkemise ohtu.
  • 1938 - Etinüülöstradiooli, praeguseni kõige tõhusama suukaudse östrogeeni väljatöötamine Bayer Schering Pharmas (toona Schering). See on praegugi klassikalise rasestumisvastase pilli koostisosa.
  • 1961 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob turule Anovlar®-i, esimese rasestumisvastase pilli Euroopas.
  • 1964 - Esimene rasestumisvastane pill on ka esimene ravim, mida pakutakse kalenderpakendis, see on pakendi formaat, mille algatas Bayer Schering Pharma (toona Schering). Paljud tootjad on selle kaasaegse pakkimisviisi üle võtnud kõige erinevamate ravimite jaoks.
  • 1966 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob välja uue toimeaine norgestreeliga pilli, saavutades progestiini annuse vähendamise.
  • 1972 - Turule tuleb esimene östrogeenivaba minipill, mida toodab Bayer Schering Pharma (toona Schering).
  • 1973 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) töötab välja esimese väikeseannuselise kombineeritud suukaudse rasestumisvastase pilli. See on esimene pill, mis sisaldab alla 0,05 mg östrogeeni. Uus pill sisaldab lisaks progestiinile 0,03 mg etinüülöstradiooli.
  • 1976 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) teadlased töötavad välja drospirenooni, kaasaegsetes pillides kasutatava progestiini.
  • 1978 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob turule maailma esimese preparaadi akne ravimiseks naistel, kes soovivad ka rasestumisvastast toimet.
  • 1979 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob turule esimese kolmefaasilise pilli. See on kergesti seeditava, väikese annusega ja naise menstruatsioonitsükliga paremini sobiva suukaudse rasestumisvastase pilli pikaajalise uurimistöö tulemus.
  • 1996 - Saavutatakse veel väiksem pillis sisalduv hormooniannus.
  • 1990 - Turule tuleb hormoonspiraal Bayer Schering Pharmalt (toona Schering). See progestiini vabastav pikaajaline rasestumisvastane vahend pakub viieaastase ajavahemiku jooksul usaldusväärset ja mugavat kaitset soovimatu rasestumise eest. Veelgi enam, pärast esialgset kohanemist muutuvad menstruatsioonid tõenäoliselt endisest lühemaks, vähem valulikuks ja vereeritus väheneb.
  • 2000 - Bayer Schering Pharma (toona Schering) toob turule esimese pilli, mis sisaldab progestiin drospirenooni. Naised saavad nüüd valida usaldusväärse rasestumisvastase toime, aga lisaks sellele on neil võimalus saada teatud kasu lisaks rasestumise vältimisele.
    Drospirenooni ainulaadsed farmakoloogilised omadused pärsivad östrogeenidest tingitud vedelikupeetust kehas, mida sageli täheldatakse teiste suukaudsete kombineeritud vahendite puhul Sellel on antiandrogeenne toime, mis mõjutab nahka.
  • 2006 - Aastal 2000 esmakordselt turule tulnud drospirenooni sisaldava pilli edasiarendusena tuleb turule kaks uut Bayer Schering Pharma (toona Schering) toodet.
    1. Väikese annusega pill koos drospirenooniga.
    2. Esimene ja ainuke pill kolme näidustusega (heaks kiidetud Ameerika Ühendriikides ja mõnedes Ladina-Ameerika riikides): rasestumisvastane omadus, premenstruaalne düsfooria ja mõõduka akne ravi. Pill on ühtlasi ka väikeseannuseline suukaudne rasestumisvastane vahend. See on uuendusliku, 24-päevase manustamisskeemiga preparaat ainult neljapäevase lühendatud pillivaba perioodiga, mis võib vähendada tüüpilist igakuist hormoonisisalduse kõikumist.
  • 2008 - Bayer Schering Pharma valmistub väikeseannuselist 24-päevase manustamisskeemiga preparaati Aasias ja Euroopas turule tooma. Lisaks teeb Bayer Schering Pharma uurimistööd uute pillide väljatöötamiseks. See uus toode on esimene suukaudne rasestumisvastane vahend, mis põhineb bioidentsel östrogeenil.


[1] Bayer Schering Pharma AG, siseturu uuringu andmed, 2006 ja 2007
[2] Bayer Schering Pharma AG, siseturu uuringu andmed, 2006 ja 2007
[3] Praegu selliste näidustustega saadaval Ameerika Ühendriikides, Columbias, Uruguays, Tšiilis ja Tais.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 09. 2008. 02:25

Time: 0.0240340 s.