et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Naistel on oht saada inimese papilloomviirus

Kool.ee-haridusportaal :: Naistel on oht saada inimese papilloomviirus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeNaistel on oht saada inimese papilloomviirus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Naistel on oht saada inimese papilloomviirus esimeselt meespartnerilt

NEW YORK (Reuters Health). Ajakirja Journal of Infectious Diseases 15. jaanuari numbris avaldatud artikli kohaselt on naistel märkimisväärne risk nakatuda oma esimeselt meespartnerilt saadud inimese papilloomviirusesse (ingl – human papillomavirus, HPV).

Seattle’is Washingtoni ülikoolis töötav dr Rachel L. Winer ütles Reuters Healthile: "HPV-nakkused on tavalised aktiivset seksuaalelu alustavate noorte naiste hulgas, isegi nende seas, kellel on olnud ainult üks partner. HPV-vaktsiinide toime on tõhusam, kui neid manustada enne esimest vahekorda."

Naised kaasati uuringusse enne või kolme kuu jooksul pärast esimest vahekorda meespartneriga. Dr Winer ja tema kolleegid püüdsid kindlaks teha nii esimeselt meespartnerilt saadava HPV-infektsiooni riski kui ka teisi noorte naiste ja nende partnerite näitajaid, mida sai seostada nakkuse riski suurenemisega. Jälgimisperioodi ajal teise meespartneri leidnud naiste andmeid ei arvestatud.

Autorid teatavad, et rohkem kui veerand naistest (28,5%) osutus HPV DNA suhtes positiivseks 12 kuu jooksul pärast vahekorda oma esimese meespartneriga. Esimese HPV-nakkuse esinemissagedus suurenes 24 kuu jooksul 39,2%-ni ja 36 kuu jooksul 49,1%-ni.

Mitme muutujaga analüüsis seostati ainult meeste eelnevate partnerite arvu olulisel määral HPV-sse nakatumise riskiga.

"Meie eelnev töö on näidanud, et naiste HPV-nakkuse arvulised näitajad pärast esimest vahekorda on kõrged," ütles dr Winer. "Seetõttu pole üllatav, et esimeselt meespartnerilt saadava nakkuse riskitase on kõrge."

"Selles uuringus ei võrrelnud me eraldi suure ja väikse riskiga HPV-tüüpe," selgitas dr Winer. "Siiski näitab meie eelnev töö, et HPV-infektsiooni riskitegurid on väikse ja suure riskiga HPV-tüüpide puhul sarnased."

Dr Winer lisas: "Tähtis on inimesi julgustada kasutama kondoome kõikide uute seksuaalpartneritega ja tegema korrapäraselt Pap-testi."

Journal of Infectious Diseases 2008; 197, 279–282. med24.ee

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:24

Time: 0.0344412 s.