et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Kuidas

Kool.ee-haridusportaal :: Kuidas Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKuidas,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Sinu elu ] [ Lapsevanematele ] [ Räägi lapsega ] [ Kuidas? ]
[ Küsimused rasestumisvastaste vahendite kohta ] [ Tavalised küsimused ]

Kuidas oma lapsega rasestumisvastastest vahenditest rääkida?

Hiljutisest teismeliste küsitlusest1 selgus, et ideaalne lapsevanem:

  • on mõistev;
  • on õiglane;
  • on armastav;
  • on aus;
  • suhtleb lapsega;
  • ei mõista last hukka;
  • on lugupidav;
  • on vastutustundeline;
  • on enesekindel.

Teismelised tahavad lapsevanemat, kes ei räägi nendega üleolevalt, kellele meeldib nendega aega veeta ning kes paistavad väliselt enesekindlad.

Tähelepanuväärne on see, et kui te räägiksite oma lapsega avameelselt ja ausalt turvalisest seksist ja kontratseptsioonist, siis vastaksite te kõigile “ideaalse vanema” kriteeriumitele!

Hädavajalik informatsioon

Enne lapsega rääkimist peate omama asjakohast, usaldusväärset ja täpset informatsiooni.

Veebilehe põhiosa sisaldab palju kasulikku informatsiooni kõigi levinud rasestumisvastaste meetodite kohta. Siin saate tutvuda iga meetodi eeliste ja puudujääkidega, mis omakorda võimaldab teil anda lapsele faktidel põhinevat ja erapooletut nõu. Lisainformatsiooni leiate siit Rasestumisvastased meetodid

Veebileht sisaldab ka hädavajalikke nõuandeid STLH ennetamise ja turvalise vahekorra olulisuse kohta. Lisainformatsiooni leiate siit Sugulisel teel levivad haigused (STLH)

Millal teemast rääkida

Emotsionaalse teema käsitlemiseks sobiva aja/olukorra leidmine on vestluse õnnestumiseks väga oluline. Valige aeg, mil teie vestlust ei segata ning varuge selleks mitu tundi. Võiksite näiteks veeta päeva kodust väljas, eemal lapse sõpradest ja teistest pereliikmetest, kohas, kus saate vestelda avameelselt ja privaatselt (st kohas, kus teie laps ei tunneks piinlikkust). Võtke infomaterjale endaga kaasa, et saaksite vajadusel fakte kontrollida ja neid oma lapsega jagada.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 06. 2010. 07:29

Time: 0.0887341 s.