et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Räägi lapsega

Kool.ee-haridusportaal :: Räägi lapsega Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRäägi lapsega,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Sinu elu ] [ Lapsevanematele ] [ Räägi lapsega ] [ Kuidas? ]
[ Küsimused rasestumisvastaste vahendite kohta ] [ Tavalised küsimused ]

Miks tuleb lapsega raseduse vältimisest rääkida?

Enamiku lapsevanemate jaoks on see heidutav mõte, et laps, kelle eest on aastaid hoolitsetud, on piisavalt vana seksuaalsuhteks. Kahtlemata on lapsevanema kõige loomulikumaks reaktsiooniks teemat vältida ja teeselda, et midagi ei toimu, kuid oluline on meeles pidada, et kuigi laps saab kiiresti suuremaks, võib ta teid praegu vajada rohkem kui kunagi varem.

Süütuse kaotamine võib olla hirmutav väljavaade ning paljude jaoks sümboliseerib see täiskasvanuks saamist. Kahtlemata kuuleb laps seksist ja kontratseptsioonist nii meedia kui interneti vahendusel, koolis ja sõprade käest. Pidage siiski meeles, et uuringute kohaselt soovivad teismelised sellest hoolimata oma vanematelt toetavat nõu, informatsiooni ja juhendamist.1 Vanemad võivad lapse jaoks keerulises murde- ja varases täiskasvanueas mängida suurt rolli. Andke oma lapsele erapooletut ja faktidel põhinevat nõu, et tal oleks võimalik langetada teadlikke otsuseid rasestumisvastaste vahendite ja turvalise seksi osas. Nii aitate minimeerida planeerimata raseduse ja sugulisel teel levivatesse haigustesse (STLH) nakatumise riski. Planeerimata raseduste esinemissagedus on teismeliste hulgas kõrge. Igal aastal rasestub maailmas ligikaudu 13 miljonit alla 20-aastast tüdrukut.2Ka STLH esinemissagedus on tõusuteel.3,4

Isegi kui te tunnete end esialgu teema tõstatamisel ebamugavalt, on see teie lapse huvides.

------------------

  1. The ideal parent list. Updated September 2006. Source: www.sexualityandu.ca
  2. Save The Children: Children Having Children – State of the World’s Mothers. 2004
  3. Panchaud C, Singh S, Feivelson D, Darroch JE. Sexually transmitted diseases among adolescents in developed countries. Int Fam Plan Perspect 2000;32:24-32.
  4. Weinstock H, Berman S, Cates W Jr. Sexually transmitted infections among American youth: incidence and prevalence estimates. Perspect Sex Reprod Health 2004;36:6-10.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 06. 2010. 07:27

Time: 0.0468268 s.