et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Infoallikad

Kool.ee-haridusportaal :: Infoallikad Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeInfoallikad,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Sinu elu ] [ Õpetajatele ] [ Miks peab teavitama ] [ Küsimused ] [ Infoallikad ]

Infoallikad

Järgnevaid materjale võite tasuta alla laadida ning oma tundides kasutada. Materjale kasutades saab sisustada kaks interaktiivset tundi ja arutada alltoodud teemadel.

  1. Esimene vahekord. Arutlege teemadel “Kas ma olen suguelu alustamiseks valmis?” ja “Mida arvestada seksuaalsuhte alustamisel?”
  2. Tegelege müütide kummutamisega ja võtke läbi kahtlusi tekitavad teemad. Parandage õpilaste väärarusaamu;
  3. teavitage õpilasi rasestumisvastaste vahendite kasutamise vajadusest, erinevatest rasestumisvastastest meetoditest ning iga vahendi eelistest ja puudujääkidest.
     

Tunni / õpitoa läbiviimine

Õpitoa materjalid on välja töötatud nii, et õpilased saaksid tunnist võimalikult aktiivselt osa võtta. Noored on oma kaaslastest väga mõjutatud ning pöörduvad info saamiseks tihti just sõprade poole.2 Nad ei taipa, et sõpradelt saadav teave võib olla puudulik või ebatäpne. Paludes õpilastel kontrollida oma teadmisi ja mõelda kaasa, tuleb esile nende jaoks oluline informatsioon. Arutelu paneb neid teema üle sügavamalt mõtlema.

Te võite materjale kohandada vastavalt oma kooli nõudmistele, riiklikele regulatsioonidele või teie õpilaste eale ning taustale. Materjale võib kasutada erinevas vanuses noorte õpetamiseks. Nooremate teismeliste jaoks on enamus informatsioonist uus, samas kui vanematel noortel on enam teadmisi. Neil on käsitletavast teemast kujunenud välja oma arvamus. Pidage kindlasti silmas oma õpilaste usundilist ja kultuurilist tausta, kuna mõned religioonid ja kultuurid ei toeta teatud liiki rasestumisvastaste vahendite kasutamist ega abielueelset seksi.

Materjalid on välja töötatud nii, et nad ei koormaks õpilasi üleliigse informatsiooniga, vaid annaksid just piisavalt informatsiooni teadlike otsuste langetamiseks seksi ja rasestumisvastaste vahendite osas. Õpitubades ei käsitleta ovulatsiooni ja viljastumise teemasid, kuid need tuleb oma õpilastega eelnevalt läbi võtta.

Selleks et tagada lugupidav ja privaatsust austav arutelu, tasub eelnevalt paika panna mõned reeglid. Paluge õpilastel väljendada oma mõtteid ning jagada oma teadmisi, kuid öelge selgelt, et neil ei paluta paljastada midagi isklikku. Andke õpilastele teada, et te olete valmis vastama nende küsimustele ka hiljem nelja silma all. Kui te ei oska õpilase küsimusele vastata, siis suunake ta professionaalse nõustaja või tervishoiutöötaja jutule.

Laadi alla tunnimaterjalid:

Lisainformatsioon: Järgneb rasestumisvastaseid meetodeid käsitlevate kasulike veebilehtede loetelu:

Järgnevatelt veebilehtedelt leiate viktoriine, tunniplaane ja harivaid materjale, mida õpilastele jagada.

Järgnevatelt veebilehtedelt leiate viktoriine, tunniplaane ja harivaid materjale, mida õpilastele jagada:

-----------------------------------------

  1. The Sex Information and Education Council of Canada.Sexual Health Education In The Schools: Questions And Answers.The Canadian Journal of Human Sexuality 2004; 13: 129-141.Available at: http://www.sieccan.org/pdf/sexual_health_qs.pdf
  2. Datamonitor Report – DMCM1098.Insights gained from “Tween and Teen Trends”.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 06. 2010. 07:23

Time: 0.0752630 s.