et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Maailma kullaturu ülevaade: pakkumise ja nõudluse ülevaade 2007. aasta I poolaasta seisuga

Kool.ee-haridusportaal :: Maailma kullaturu ülevaade: pakkumise ja nõudluse ülevaade 2007. aasta I poolaasta seisuga Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMaailma kullaturu ülevaade: pakkumise ja nõudluse ülevaade 2007. aasta I poolaasta seisuga,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kulla nõudlus kasvas 2007. aasta teisel veerandil nii ehtetööstuses kui ka investeerimiskulla müügi ning tööstuse sektoris uuele tipptasemele. Suurima hüppe tegi ülemaailmne juveelitööstuse kulla nõudlus, tõustes rekordilise 14,5 miljardi dollarini, see on 37% kõrgem 2006. aasta sama aja näitajast. Tugev oli nõudluse kasv suurematel kullaturgudel Hiinas, Indias, Lähis-Idas ja Türgis.

Tonnides arvestades saavutas India, maailma suurim kullaturg, läbi aegade kõrgeimad tasemed nii juveelitööstuse kulla kui ka investeerimiskulla müügis. Türgi jõudis mõlemas kategoorias rekorditeni teises kvartalis. Venemaa saavutas kõigi aegade kõrgeima ehtekulla nõudluse.

Nagu allolevast tabelist näha, on kõikidel aastatel nõudlus avaliku sektori müükideta olnud suurem kui pakkumine ja keskpankade sekkumiseta oleks kulla hind juba ammu raketina taevasse tõusnud. Teatavasti aga pole keskpankade kullavarud lõputud.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 11. 2007. 03:14

Time: 0.0488269 s.