et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Paiguta osa vara kulda

Kool.ee-haridusportaal :: Paiguta osa vara kulda Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePaiguta osa vara kulda,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Lauri Haasma

Investeerimisel peab riske kindlasti hajutama, tähtis on kasutada investeerimiseks erinevaid mooduseid. Eestis veel suhteliselt vähe levinud võimalus on investeerida osa rahast väärismetallidesse. Kõige klassikalisem on loomulikult investeerimine kulda.

Kulla hind ei sõltu ühe ettevõtte juhtkonna otsustest, see on palju enam seotud maailmas toimuvate protsessidega. Kulla hind ei ole seotud ainult Eesti majanduse arengutega, seetõttu on mingi osa oma raha investeerimine kulda väga hea tasakaalustaja kohalike riskide vastu.

Kullal on julgeolekuväärtus

Kui kulda investeerimise korral soovitatakse kindlasti füüsilist kulda, sest elektroonilisel kullal ehk moodsas keeles e-kullal puudub väga oluline väärtus – julgeolekuväärtus. Pealegi teame just viimasest ajast, kui  haavatav võib olla kogu e-maailm. Kui midagi peaks juhtuma Eestis, võib väga raske olla oma varale ligi saada. Kui peaks midagi juhtuma globaalsetel turgudel, siis on e-kuld lihtsalt ilus teadmine kuskil asuvast varast, mille kättesaamine võibki jääda unistuseks. Samal ajal saate füüsilise kulla asukoha ise valida ja see on teil alati tegelikult olemas.

Kuld on väga hea julgeolekuinvesteering, sest ka erakorralistes oludes on kuld oma väärtuse säilitanud, pigem seda isegi kasvatanud. See investeering ei kao ka riigikorra muutudes.

Anonüümne investeering

Kulda investeerimise olulisi märksõnu on anonüümsus. Kulda ostnud inimene ei pea kartma, et avalikkus tema soetatud vara avalikult lugema hakkab. Kahjuks ei ole kadedus ja naabri vara üle arvepidamine ühiskonnast kuhugi kadunud.

Osa siia, osa sinna, osa kulda

Kulda tasub investeerida osa oma rahast. Tark investor ei hoia kunagi kogu vara ühes tootes, seetõttu võiks füüsilisse kulda investeerida 15–30% oma varast. Kulda investeerimisel on kaks levinumat moodust: investeerimine kuldplaatidesse või erinevatesse kuldmüntidesse, millele lisaks kulla hinna muutusele võib lisanduda numismaatiline hinnatõus.

Likviidne kogu maailmas

Kuld on likviidne kogu maailmas, seda ostetakse peaaegu kõigis maailma riikides. Karmid piirangud on tavaliselt üksnes totalitaarsetes ühiskondades. Kulla hind on seotud kulla maailmaturuhinnaga ning see tagab kulla likviidsuse ka tegelikult.

Kulda investeerimine Eestis

Eestis on investeerimiskulla müük tänaseni teenimatult tagaplaanile jäänud. Kulda kui investeerimisvahendit pakutakse Eestis viimasel kahel aastal, investeerimiskulda pakub AS Tavid.

Tavid tegutseb nn kullapanga põhimõttel: ettevõtte nii müüb kui ka ostab kulda. Kulda saab osta ka Internetist aadressil www.tavid.ee. Pakume ka kojutoimetamisteenust.

Euroopa Liidus, mille liikmesriik on Eesti juba aastaid, on investeerimiskullaga kauplemine investeerimise soodustamiseks maksuvaba. Investeerimiskullaga (milleks peetakse vanu münte prooviga vähemalt 900 ja tänapäevast kulda prooviga 999) kaubeldes ei lisandu käibemaks ja investeerimiskulla müügist saadud tulult ei võeta tulumaksu.

Levinud arvamusest erinevalt ei vaja kullaga kauplemine erilubasid, tuleb vaid AS-i Tavid tulla, suuremate tehingute puhul kaasa võtta isikut tõendav dokument ning soovi järgi kas osta või müüa. Tavid tegutseb lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes ja Lätis ning võib kinnitada, et ettevõte pakub piirkonna soodsamaid hindu.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 11. 2007. 02:03

Time: 0.0630438 s.