et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kulla hinna liikumine läbi aegade

Kool.ee-haridusportaal :: Kulla hinna liikumine läbi aegade Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKulla hinna liikumine läbi aegade,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Vaadates kulla hinna liikumist läbi aegade, võib öelda, et kuld on erakordselt odav. 1980. aastal maksis kulla unts 850 dollarit. Ka sel ajal olid maailma majanduses segased lood, kuid president Reagan suutis oma kokkuhoiupoliitikaga USA majanduse kreenist välja tuua. Võttes arvesse suhtelist hinna kasvu on 1980. aastal 850 dollarit võrdne tänapäeval 2100 dollariga. Ehk teisisõnu 1980 sai 850 dollariga sama palju osta, kui praegu 2100 dollariga. See hind on ka esimene hinnapiir, mida kuld lähiaastatel proovima läheb.

Kui praegu maksab kuld alla 600 dollari unts, siis on siin tõusuruumi piisavalt. Kuni tasemeni 1500 dollarit unts, on kuld äärmiselt odav. Kuid analüütikud väidavad, et see on ainult algus. Piisab sellest, et usaldus pankade ja elektroonilise raha vastu kaob, et kulla hind sööstaks raketina lakke, ja just füüsilise kulla hind.

Mõned eksperdid on ennustanud kulla hinna tõusu kuni 16 000 dollarini unts, see tähendaks ligi 2500% hinnatõusu. Tootlus oleks sel juhul nagu investeerimisgurudel George Sorosel või Warren Buff etil. Näiliselt tundub ka elektrooniline kuld olevat sama hea, ainult vajuta arvutil nuppe ja osta ja müü. Väga lihtne. Seni on inimkonnal läbi elamata ülemaailmne elektroonilise raha krahh. Elektroonilise raha võimalikust hävingust ei räägita ega kirjutata üldse paanika vältimiseks. Üks väheseid, kes neid võimalusi lahkab on väljapaistev futuroloog Jeremy Rifkin (vaata Eesti Päevaleht 10.01.2006.)

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 10. 2007. 06:39

Time: 0.0556672 s.