et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Raseduse kohta levinud müüdid

Kool.ee-haridusportaal :: Raseduse kohta levinud müüdid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRaseduse kohta levinud müüdid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Sinu elu ] [ Murdeiga – mis minu kehaga on juhtunud? ] [ Hormoonid – mis need on ja mida need teevad? ]
[ Menstruatsioonid ] [ Rasedus ] [ Planeerimata rasedus ] [ Pärast sünnitust ] [ Menopaus ] [ Abort ]
[ Raseduse kohta levinud müüdid ] [ Sugulisel teel levivad haigused (STLH) ]

Raseduse kohta levinud müüdid

Esimese vahekorra ajal ei ole võimalik rasestuda - Kui sa ei kasuta rasestumisvastast vahendit, võid rasedaks jääda iga vahekorra, kaasa arvatud esimese vahekorra ajal.

Kui teed kellelegi suuseksi, siis võid rasedaks jääda - Oraalseksist rasedaks ei jää, küll aga on oht nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse. Enda kaitsmiseks kasuta kondoomi. 

Püstiasendis seksides ei jää rasedaks - Poosi valik ei oma mingit tähtsust. Kui te ei kasuta rasestumisvastast vahendit, võite rasestuda.

Rasestumist aitab ära hoida kellegi teise rasestumisvastaste pillide kasutamine - Kellegi teise pillide võtmine ei takista sul rasedaks jääda. Teisele inimesele väljakirjutatud ravimite kasutamine ei ole mõistlik.

Menstruatsiooni ajal ei ole rasestumine võimalik - Naine võib rasedaks jääda igal ajal, kuigi rasestumise tõenäosus on suurem tsükli keskel.

Kui mees tõmbab enne seemnepurset suguti tupest välja, siis ei ole rasestumine võimalik - Spermat võib sattuda tuppe juba enne täielikku seemnepurset. See tähendab, et kui te ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid, on rasestumise võimalus olemas ka siis, kui mees tõmbab enne seemnepurset suguti tupest välja.

Kui kasutada korraga kahte kondoomi, siis ei saa kindlasti rasedaks jääda - Korraga kahe kondoomi kasutamine ei toimi. Üks kondoom võib hõõrduda teise vastu ning tulla ära või puruneda. Korraga kahe kondoomi kasutamine ei kahekordista kaitset, küll aga on kaks korda suurem tõenäosus, et midagi läheb valesti.

Kui menstruatsioon hilineb, siis oled sa igal juhul rase - Menstruatsiooni algust võivad mõjutada stress, ärevus ja mitmed teised faktorid. “Päevade” hilinemine ei pruugi tingimata tähendada seda, et oled rase. Ainuke usaldusväärne viis raseduse kindlakstegemiseks on kasutada rasedustesti.

Abordi tegemine vähendab sinu võimalusi tulevikus last saada - Ei ole tõendeid selle kohta, et väljaõppinud professionaali poolt läbi viidud õnnestunud abort vähendaks tingimata naise võimalusi tulevikus rasedaks jääda. Siiski kaasneb abordiga selliste komplikatsioonide nagu veritsuse, infektsiooni ja organite kahjustuse risk, mis mõnel juhul võivad põhjustada hiljem probleeme viljastumisega. Risk on siiski madal, eriti kui abort on teostatud raseduse varases staadiumis.1

Pärast sünnitust ei saa rasedaks jääda enne, kui menstruatsioonid on jälle alanud - Hiljuti sünnitanud naised võivad rasestuda isegi siis, kui neil ei ole menstruatsioonid veel taastunud või nad toidavad last rinnaga. Planeerimata raseduse ennetamiseks peab seksuaalelu jätkamisel hakkama kohe kasutama ka rasestumisvastaseid vahendeid.

Menopausile lähenedes on naine vähem viljakas ning rasestumise tõenäosus on väiksem - Naised, kes lähenevad menopausile, võivad hoolimata ebaregulaarsetest või harvematest menstruatsioonidest siiski rasestuda. Planeerimata raseduse ennetamiseks peaks rasestumisvastaseid vahendeid kasutama kuni viimase menstruatsioonini.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 8. 06. 2010. 05:39

Time: 0.0625880 s.