et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla?

Kool.ee-haridusportaal :: Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla? Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla?,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Sinu elu ] [ Mis on seksuaalsus? ] [ Seksuaalne suundumus ] [ Kas ma olen seksiks valmis? ]
[ Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla? ] [ Süütus ja seksuaalne lodevus ]
[ Kelle poole pöörduda nõu saamiseks? ]

Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla?

Sotsiaalne surve avaldub selles, kui sinu partner või sõbrad panevad sind tundma nii nagu sa peaksid tegema midagi, mida sa tegelikult ei taha teha või milleks sa valmis pole. Näiteks võid sa tunda nagu peaksid olema juba süütuse kaotanud või oma partneriga magama pärast teatud aega koosolemist. See et sinu sõbrad on juba vahekorras olnud või et sinu partner seda soovib, ei ole piisav põhjus seksiks.

Seks on kõigi jaoks suur asi, isegi nende jaoks, kes tunduvad sellesse suhtuvat enesekindlalt ja lõdvalt. Astu vahekorda alles siis, kui tunned, et oled selleks valmis ning usaldad ja austad oma partnerit. Süütuse kaotamine või esmakordne vahekord uue partneriga võib olla meeldiv kogemus, millele saad positiivsete tunnetega tagasi vaadata, kuid kui sa seksid enne, kui selleks päriselt valmis oled, võid seda hiljem kahetseda. 

Selle asemel, et teha seda, mida sinu sõbrad ootavad või anda järele pealekäiva partneri soovidele, võta endale enne suure otsuse tegemist piisavalt mõtlemisaega. Kui sa kahtled oma valmiduses alustada seksuaalelu, siis peaksid tõenäoliselt veel ootama. Ei maksa kiirustada asjaga, milles sa kindel pole. Kui sa pärast järelemõtlemist oled otsustanud, et oled seksiks valmis, siis uuri enne, kuidas kaitsta end planeerimata raseduse ja suguhaiguste eest. 

Enamik inimesi kogeb mingil ajahetkel oma sõprade survet. Kui mõtled hoolikalt läbi kõik seksiga kaasneva ja selle miks soovid veel oodata, aitab see sul oma otsusele kindlaks jääda. Sotsiaalsele survele vastupidamine ja oma soovidele ja tõekspidamistele kindlaksjäämine võib olla raske, kuid teadmine, et sa ei kiirusta suhtesse, milleks sa valmis ei ole, annab sulle parema enesetunde ja teiste lugupidamise.

Lisainformatsioon:

http://www.reachout.com.au/default.asp?ti=274

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 8. 06. 2010. 05:11

Time: 0.0707331 s.