et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Seksuaalne suundumus

Kool.ee-haridusportaal :: Seksuaalne suundumus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSeksuaalne suundumus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Sinu elu ] [ Mis on seksuaalsus? ] [ Seksuaalne suundumus ] [ Kas ma olen seksiks valmis? ]
[ Mis on sotsiaalne surve ja kuidas sellega toime tulla? ] [ Süütus ja seksuaalne lodevus ]
[ Kelle poole pöörduda nõu saamiseks? ]

Seksuaalne suundumus

Seksuaalne orientatsioon tähendab seda, mida sa tunned emotsionaalselt ja seksuaalselt samast või vastassoost inimeste vastu. Mõned inimesed on heteroseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet teisest soost isikute vastu), mõned inimesed on homoseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet samast soost isikute vastu) ning mõned inimesed on biseksuaalsed (tunnevad seksuaalset ja emotsionaalset tõmmet nii samast kui vastassoost inimeste suhtes).

Kuigi mõni inimene on oma seksuaalses suundumuses kindel väga varakult, võtab teistel selles selgusele jõudmine palju aastaid. Sinu isiklik orientatsioon saab selgeks aja jooksul ja kujuneb loomulikult.

Oluline on läheneda oma seksuaalsusele ja tunnetele avatud meeltega. Kui sa avastad, et oled homo- või biseksuaalne, seisab sul tõenäoliselt ees ainulaadseid väljakutseid, kuid pea meeles, et tugi on saadaval. Kui sa oled teistega avameelne ja aus, siis enamasti leiad, et nad austavad sind sellena, kes sa oled. 

Lisainformatsioon:

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 8. 06. 2010. 05:05

Time: 0.0432911 s.