et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Plaaster on kindlam kui pillid

Kool.ee-haridusportaal :: Plaaster on kindlam kui pillid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePlaaster on kindlam kui pillid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Kontratseptsiooni müüdid ]

Kontratseptiivne plaaster on kindlam kui kontratseptiivsed pillid

Miks see müüt on nii laialt levinud?

Nahaplaastri kasutamisel pole suukaudselt vaja midagi võtta. Seetõttu võivad naised arvata, et plaaster on turvalisem. Lisaks arvavad paljud, et nahaplaaster ei sisalda hormoone, vaid hoopis midagi muud, ja need ained ei läbi maksa ning järelikult kahjustavad vähem. Naiste fantaasial pole piire. Mõned arvavad isegi, et plaaster suudab mingil maagilisel viisil distantsilt kontrollida naise suguelundeid ja aitab niimoodi vältida rasestumist. Pealegi, nende arusaamise järgi, ravimeid võetakse suu kaudu; niisiis, järelikult kontratseptiivsed pillid on samuti ravimid. Keegi ei manusta ravimeid naha kaudu, järelikult plaaster pole ravim. See on väga primitiivne mõttekäik, mis saab tekkida ainult informatsiooni puudumisel. Kõige sagedamini arutlevad niimoodi naised, kes ei tea kontratseptsiooni elementaarseid põhitõdesid.

Kuidas erineb kontratseptiivne plaaster pillidest?

Lihtsam on üles lugeda sarnasusi, nagu samad komponendid – östrogeen ja progestiin; vereringesse vabanevad sarnased annused; nad toimivad sarnaselt st. pärsivad ovulatsiooni, vähendavad emaka limaskesta proliferatsiooni, paksendavad emakakaela lima; pealegi, mõlemas kontratseptiivses vahendis leiduvad hormoonid transformeeritakse maksas mitteaktiivseteks aineteks ja eemaldatakse organismist samu teid pidi – neerude ja soolestiku kaudu; nende kõrvaltoimed on sarnased; nende tõhusus seoses kaitsega soovimatu raseduse vastu on sarnane kontratseptiivsete pillidega. Pillid on näidustatud ka akne raviks, aga plaaster võib soodustada akne kujunemist; pillid aitavad leevendada PMS sümptomeid, aga plaastri puhul võivad PMS sümptomid hoopis süveneda; pillidega ei tõuse kehakaal, plaastrite puhul vaevalt et tõuseb. Ja lõpuks, uue põlvkonna kontratseptiivsete pillide progestiinidel pole enam meessuguhormoonide toimeid, mistõttu mõjutavad nad minimaalselt metabolismi ja neid on hea püsivalt kasutada. Kontratseptiivne plaaster sisaldab progestiini, mis maksas transformeerub väga tugeva androgeense toimega substantsiks. Lõpptulemusena on tavalisel lihtsalt kasutataval pillil kõige rohkem eeliseid seoses tervishoius kasutamisega.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:12

Time: 0.0953131 s.