et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kuidas pilli võtmist alustada

Kool.ee-haridusportaal :: Kuidas pilli võtmist alustada Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKuidas pilli võtmist alustada,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Kuidas rasestumisvastased tabletid toimivad ]

Kuidas pilli võtmist alustada

Esimene pakend rasestumisvastaseid pille

Kui sa eelmisel kuul hormonaalset kontratseptiivi ei kasutanud. Oota menstruatsiooni alguseni. Esimene veritsuspäev on tsükli esimene päev. See ongi kõige sobivam päev pilli võtmist alustada. Võta õige nädalapäeva pill, näiteks kui su tsükkel algab reedel, siis võta reedene pill. Seejärel võta pille järjest edasi. Kontratseptiivpilli mõju avaldub koheselt, nii et mingit muud rasestumisvastast vahendit ei ole vaja lisaks tarvitada.

Pille võib hakata võtma ka tsükli teisel või viiendal päeval, kuid sel juhul läheb esimese 7 päeva jooksul vaja lisakaitsevahendeid (barjääri või emakasiseseid vahendeid).

Üleminek rasestumisvastaselt plaastrilt kombineeritud rasestumisvastasele pillile

Kui sa oled 3 järjestikuse nädala jooksul kandnud rasestumisvastast plaastrit, siis võib pilli võtmist alustada plaastri eemaldamise päeval või pärast vaheperioodi, kuid mitte hiljem kui uue plaastri panemise päeval st. mitte hiljem kui 7 päeva pärast plaastri eemaldamist. Samuti võib rasestumisvastast pilli hakata võtma suvalisel ajal koheselt pärast plaastri eemaldamist.

Üleminek vaginaalrõngalt rasestumisvastasele pillile

Pille võib hakata võtma kohe pärast rõnga eemaldamist tupest. Kui rõngas oli tupes 3 nädalat, siis võib rasestumisvastast pilli võtma hakata rõnga eemaldamisele järgneva 7 päeva jooksul st. mitte hiljem kui samal päeval, kui peaks paigaldatama järgmine rõngas.

Üleminek ühelt rasestumisvastaselt pillilt teisele

Uut pilli võib hakata võtma järgmisel päeval pärast eelmise kaubamärgi viimast pilli (st. ilma vahet sisse jätmata). Juhul, kui varem kasutatud pakend sisaldas hormoonivabu pille (platseebosid), tuleb uue kaubamärgi pille hakata võtma päev pärast viimase toimeainet sisaldava (st. mitte hormoonivaba) pilli võtmist (küsimuste tekkimise korral küsida arstilt või apteekrilt). Nende instruktsioonide järgmise korral pole tarvis lisameetmeid tarvitusele võtta.

Üleminek progestogeenpillilt (minipillilt) kombineeritud rasestumisvastasele pillile

Minipillide võtmise võib katkestada ükskõik millal ning minna järgmisel päeval tavapärasel ajal üle kombineeritud pillile, kuid seksuaalvahekorra puhul on parem võtta tarvitusele lisameetmed (barjäärimeetod või emakasisene vahend).

Üleminek süstitavatelt kontratseptiividelt, implantataatidelt või hormonaalselt emakasiseselt süsteemilt (ESS) pillile

Pilli võtmist tuleb alustada järjekordse süsti tegemise päeval ja samaaegselt implantaadi või ESSi eemaldamisega. Seksuaalvahekorra puhul oleks esimese 7 päeva jooksul soovitav kasutada mõnd lisavahendit (barjäärimeetodit või emakasisest vahendit).

Pärast sünnitust

Pärast sünnitust võib arst soovitada enne pilli võtmisega alustamist oodata ära esimene loomulik tsükkel. Mõnikord on võimalik alustada ka varem. Arst soovitab parima variandi. Kui peaks tekkima soov hakata võtma rasestumisvastaseid pille rinnaga toitmise ajal, siis tuleb kindlasti konsulteerida arstiga.

Pärast nurisünnitust või aborti

Konsulteeri oma arstiga.

Kui soovid pilli võtmise lõpetada

Pilli võtmise võib lõpetada millal iganes. Kui sa soovid rasedaks jääda, siis soovitatakse sul tõenäoliselt oodata esimese loomuliku tsüklini. See aitab määrata kindlaks lapse sünnikuupäeva.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 10. 2008. 15:20

Time: 0.0478890 s.