et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kõrge progestiinisisaldusega pillid

Kool.ee-haridusportaal :: Kõrge progestiinisisaldusega pillid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKõrge progestiinisisaldusega pillid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Kõrge progestiinisisaldusega pillid (SOS-pillid)

Seda meetodit nimetatakse sageli hädaabipilliks, sest seda tuleks kasutada üksnes erijuhtumitel nagu näiteks kaitsmata vahekord ja kondoomi äratulek või purunemine.

Pill, mis tuleb sisse võtta mitte hiljem kui 72 tunni jooksul pärast kaitsmata vahekorda, sisaldab eriti suurt annust progestiini, mis võib pidurdada munaraku väljumist munasarjadest, takistada munaraku viljastumist ja liikumist munajuhades (loote liikumine emaka poole seiskub) ja põhjustada viljastunud munaraku emakaseinale kinnitumist takistavaid muutusi emakas.

Hädaabi kontratseptiiv võib aidata ära hoida soovimatuid rasedusi 75. kuni 80. protsendi ulatuses. Hädaabipilli efektiivsus sõltub otseselt selle sissevõtmise kiirusest: mida rutem see sisse võetakse, seda tõhusam ta on ja seda väiksem on rasestumise tõenäosus.

Kõrge progestiinisisaldus võib põhjustada kõrvaltoimeid nagu iiveldus, oksendamine, depressioon ja muudatused menstruaaltsüklis. Hädaabipill kaitseb ühe korra, mistõttu tuleb tsükli järelejäänud päevade jooksul vahekorras olles kasutada mõnd muud kontratseptiivi (näiteks kondoomi). Oma toime ja negatiivse mõju tõttu organismile võib hädaabipilli vahekorrajärgselt kasutada üksnes erandjuhtumeil ja muude alternatiivide puudumisel.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:35

Time: 0.0458109 s.