et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Progestiinipillid

Kool.ee-haridusportaal :: Progestiinipillid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeProgestiinipillid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Progestiinipillid (minipillid)

Need on madala progestiinisisaldusega pillid, mida tuleb võtta iga päev ilma vahepausideta. Erinevalt kombineeritud pillidest tuleb progestiinipille võtta iga päev samal ajal, kõrvalekalle ei tohi ületada 3 tundi.

Progestiinipillid muudavad emakakaela sekreedi tihkemaks, takistades seeläbi sperma vaba liikumist ja peatavad emaka limaskesta paksenemise. Ent ovulatsioon pidurdub kõigest umbes 50 protsendil tsüklitest, mistõttu need pillid on kombineeritutest vähem usaldusväärsed. Selle vahendi efektiivsus on 92-98 protsenti.

Esineb alljärgnevaid kõrvaltoimeid: ebaregulaarne määrimine ja veritsemine tsükli keskel, vererohke, ebaregulaarne menses või selle ärajäämine, akne, kaalutõus ja munasarjatsüstide tekkimise oht. Progestiinipillide võtmise ajal rasestudes on emakavälise rasedus võimalus normaalsest suurem.

Seda meetodit võib kasutada rinnaga toitmise perioodil või alternatiivmeetodina vanematel naistel ja naistel, kes ei saa terviseprobleemide tõttu kombineeritud rasestumisvastaseid vahendeid kasutada.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:28

Time: 0.0735219 s.