et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Vaginaalrõngas

Kool.ee-haridusportaal :: Vaginaalrõngas Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeVaginaalrõngas,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Vaginaalrõngas

54 mm läbimõõduga vaginaalrõngas on mõeldud rasestumise vältimiseks. Rõngas viiakse tuppe kolmeks nädalaks, eemal-datakse siis ja tehakse nädalane paus. Tupes olemise vältel imendub rõngast iga päev verre ühesugune annus kahte hormooni, östrogeeni ja progestiini.

Tuperõngas

Nagu kombineeritud pilli puhul, nii pärsivad hormoonid ka siin ovulatsiooni, muudavad emakakaela sekreedi tihkemaks ja takistavad emaka sisemise kihi (endomeetriumi) paksenemist. Vahendi teoreetiline tõhusus on umbes 99 protsenti ja võrd-ne kombineeritud rasestumisvastaste pillide omaga. Praktikas on see aga kuni 92 protsenti.

Ka kõrvaltoimed on samasugused kui rasestumisvastastel pillidel. Lisaks võib vaginaalrõngas põhjustada vaginiiti, tupevooluse rohkenemist ja ebamugavustunnet seksuaal-vahekorra ajal (vahendit võivad tunda mõlemad partnerid). Viimaste rasestumisvastaste pillidega võrreldes vaginaalrõn-gal eeliseid ei ole, kuid see võib olla alternatiiviks naistele, kes soovivad proovida mõnda muud rasestumisvastast meetodit.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 09:27

Time: 0.0542331 s.