et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Rasestumisvastane plaaster

Kool.ee-haridusportaal :: Rasestumisvastane plaaster Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRasestumisvastane plaaster,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Rasestumisvastane plaaster

See on 2 ruutsentimeetri suurune nahale kleebitav plaaster rasestumise vältimiseks. Plaaster kleebitakse puhtale kuivale karvadeta ja vigastusteta nahale kas reiel, kõhul, käsivarre välisküljel või ülakehal ning iga kord erinevasse kohta, et kaitsta nahka võimaliku ärrituse eest.

Plaastrist imendub iga päev verre ühesugune annus kahte hormooni, östrogeeni ja progestiini. Nagu kom-bineeritud pilli puhul, nii pärsivad hormoonid ka siin ovulatsiooni, muudavad emakakaela sekreedi tihke-maks ja takistavad emaka sisemise kihi (endomeet-riumi) paksenemist. Teoreetiliselt on rasestumisvas-tase plaastri tõhusus 98.7 kuni 99.7 protsenti. Prak-tikas on selle tõhusus aga 92 protsenti. Üle 90 kilo kaaluvate naiste jaoks ei tarvitse plaaster nii tõhus olla.

Rasestumisvastane plaaster

Kõrvaltoimed on samasugused kui rasestumisvastasel pillilgi, kuigi ära tuleks märkida rindade tundlikkuse tõus, ebaregulaarne määrimine ja veritsus esimeste tsüklite vältel ning ka valulikud menstruatsioonid. Kõik need nähud peaksid vahendi pikemaajalisel kasuta-misel kaduma. Lisaks on võimalikud ka sügelus, naha-ärritused, vistrikud, ohatis ja mõningad allergilised reaktsioonid. Pillidega võrreldes ei olegi plaastril min-geid eeliseid, kuid see võib olla alternatiiviks naistele, kes soovivad proovida mõnda muud rasestumisvas-tast meetodit. Plaastrit tuleb vahetada kolme järg-neva nädala jooksul üks kord nädalas, siis aga teha nädalane paus.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 09:26

Time: 0.0495691 s.