et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kombineeritud rasestumisvastased pillid

Kool.ee-haridusportaal :: Kombineeritud rasestumisvastased pillid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKombineeritud rasestumisvastased pillid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Kombineeritud rasestumisvastased pillid

Üks tõhusamaid meetodeid soovimatu raseduse välimiseks. Rangelt reeglite järgi võetuna 99.8 kuni 100 protsenti usaldusväärne.

Pillid sisaldavad munasarjade poolt toodetavate looduslike hormoonide sarnaseid hormoone. Pillihormoonid säilitavad püsivat hormoonitaset ja "imiteerivad" seeläbi rasedust, mistõttu munasarjade tegevus pidurdub, nad hakkavad vähem hormoone tootma ja munarakk ei saa küpseks ning naine ei saagi kontratseptiivi tarvitamise perioodil rasedaks jääda. 

Lisaks rasedusvastasele toimele reguleerivad mõned pillid rasunäärmete aktiivsust, mis aitab tõhusalt vähendada naha ja juuste rasvasust ning vabaneda vistrikest. Lisaks aitavad kontratseptiivpillid äärmiselt tõhusalt vältida emakavähki, munasarjavähki, emakavälist rasedust ja aneemiat. Mõningad andmed viitavad, et rasestumisvastaseid pille võtvate naiste hulgas esineb harvemini ka käärsoolevähki, munasarjatsüste ja endometrioosi.

Hiljuti loodud progestiin drospirenoon on oma mõju poolest väga loodusliku progesterooni sarnane. Drospirenooni sisaldav pill on omataoliste hulgas esimene, mille võtmisel ei esine vedeliku ja soola (mineraalide) peetust organismis ja sellega kaasnevat kaalutõusu, lisaks aitab see vähendada ka premenstruaalseid (menstruatsioonieelseid) sündroome nagu tursed, rinnanäärmete pakitsus, jäsemete ja kogu keha paistetus. Edasist informatsiooni leiad siit.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 09:25

Time: 0.0406809 s.