et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

SEAT Altea XL Wagon

Kool.ee-haridusportaal :: SEAT Altea XL Wagon Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSEAT Altea XL Wagon,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Altea XL: [ Üldinfo ] [ Tehnilised andmed ] [ Hinnakiri ] [ Varustus ] [ Värvivalik ] [ Galerii ] [ Meedia ]

Altea XL Wagon

SEAT Altea XL Wagonil sõsarauto Altea lõi täiesti uue autoklassi MSV (Multi Sport Vehicle), esitledes SEAT-i XXI sajandi look’i SEAT Line. Altea sai tunnustatud Euroopa Autodisaini auhinna, mille väljastab üle 200-liikmeline źürii. Altea XL Wagon jätkab SEAT-i joont – ta on mahukaim, aga stiilseim auto oma klassi universaalides seas!

Teie pere kasvas?

Meie pere ka. SEAT-i fännid on ammu nõudnud universaalkerega autot, nüüd on see olemas. Altea XL Wagoni joonel on sugulust ideeautoga SEAT Salsa. Altea XL Wagon on algusest peale tehtud uut moodi, kasutatud on Audi AG-ga sama tootmistehnoloogiat: laserkeevitust (ei ühtki punktkeevitust), 100 % tsingitud ja väga kvaliteetselt ning väikeste tolerantsidega kere. Pilku püüavad A-piilaritesse peidetud esikojamehed, tuuleklaasipesurid on aga peidetud kapotiserva sisse. SEAT suudab seda, millest konkurendid vaid unistavad: teha kauni joonega auto seest ruumikaks!

Ruumi veelgi rohkem

Kõik sisemõõdud on oma klassi suurimad! Altea oli turule tulles oma klassi avaraimaid autosid, XL Wagon on veel 187 mm pikem ja 13 mm kõrgem. Tagaiste käib kokku kahes erilaiuses osas, laiema osa saab keskelt maha keerata topsihoidjatega käetoeks või ka suusaluugiks.

Tagaistet saab nihutada pikisuunas kahes erilaiuses osas. Ruumi on vabalt kolmele sõitjale, neile on esiistmete seljatugedes “lennukilauakesed”. Pakiruumi kate sõidab kokku stiilselt ja mugavalt – ühe näpuvajutusega. Kokku on Altea XL Wagonis üle 30 panipaiga. Pakiruumi on 5-kohalisena 532 kuni 635 liitrit – see on oma klassis ülivõimsalt parim näitaja!

 

Võimsaimad diislid omas klassis

105 hj ja 140 hj ühisanumsissepritsega Power Dieselid konkureerivad edukalt konkurentide bensiinimootoritega GTI-mudelitega! Esmakordselt on 140 hj TDI saadaval lisaks kuuekäigulisele manuaalkäigukastile ka kuuekäigulise DSG (Direct Shift Gearbox) automaatkäigukastiga!
140 hj TDI kiirendub 0...100 km/h 9,8 s, tippkiirus on 201 km/h, kütusekulu on vastavalt maantee/linn/keskmine: 4,2/6,2/4,9.

Bensiinimootorid on vahemikus 105-160 hj, mugavusearmastajale 1,8-liitrine otsepritsega 160 hj suurepärase momendiga Turbo Fuel Stratified Injection TSI-mudel, mida saab kuuekäigulise DSG-automaatkastiga. Selle mootori kütusekulunäitajad teevad kadedaks nii mõnegi konkurendi 2,0-bensiinimootori, kiirusomadused aga edestavad enamikke 2,0- ja 2,2 -liitriseid: 160 hj, muljetavaldav moment 250 N*m/1500-4500 p/min, tippkiirus 210 km/h, kiirendus 0.100 km/h 8,6 s ja kütusekulu maanteel/linn/keskmine vaid 5,6/9,0/6,8 l/100 km!

Agile Chassis, ESP ja aktiivne DSR-roolisüsteem

Martorelli tehnikakeskus arendas välja ACC (Agile Chassis Concept), mis ühendab uudse vedrustuse ja amortisaatorite kombinatsiooni ja uudse roolivõimendi, mis reguleerib võimendust vastavalt olukorrale! Läbi CAN-Bus elektrisüsteemi saab ta infot auto kiiruse ja rooli pööramise kiiruse kohta ja peenreguleerib jätkuvalt võimenduse intensiivsust. Altea XL-il on MultiLink Advanced tagavedrustus, mis tagab eriti sujuva sõidu tavaoludes, sportlikkusest aga ei pea loobuma, sest kiirel sõidul töötab see ülitäpse sportvedrustusena.

Varustuses on kõigil mudelitel ABS+EBV+ESBS, hädapidurdusassistent HBA, veojõukontroll TCS, aktiivne stabiilsuskontroll ESP ja DSR ehk Dynamic Steering Response, mis tagab ülitäpse roolitunnetuse ning aitab ohuolukorras juhil keerata rooli õiges suunas. Pidurdamisel pinnal, kus parema ja vasku poole ratastel on erinev pidamine, aitab ta autot otsesihis hoida. Aktiivne stabiilsuskontroll ESP on koos DSR-ga põhivarustuses kõigil Altea XL Wagon mudelitel.

Varustus on SEAT-i kõrgel tasemel

Kõik põhivarustuspaketid on muljetavaldavad. Lisavarustusena saab Altea XL Wagonile veel Bluetoothi, iPod-i valmiduse, USB-liidese, navigatsioonisüsteemi, TomTom navivalmiduse, 17-18"-valuveljed, el. katuseluugi, nahkpolstri, Parktronicu, Bixenon-esituled koos AFS kurvituledega jpm.

 

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 08. 2012. 08:58

Time: 0.0453980 s.