et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Nikolai Reek

Kool.ee-haridusportaal :: Nikolai Reek Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeNikolai Reek,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kindralleitnant Nikolai Reek

Kindralleitnant Nikolai Reek lõpetas 1916. aastal lendurvaatlejate kooli. Pärast seda jätkas õpinguid Kindralstaabi Akadeemias. 1918. aastal oli Nikolai Reek Eesti sõjaväe staabiülem. Vabadussõjas osales paljudes lahingutes nii punavägede kui landesveeri vastu. Septembris 1919 ülendati koloneliks.

Pärast Vabadussõda oli Nikolai Reek mitmel vastutaval kohal Eesti sõjaväes. Aastatel 1923-1925 õppis sõjaasjandust Prantsusmaal. Hiljem töötas jällegi vastutavatel kohtadel sõjaväes, sealhulgas ka sõjaministrina. 1939. aastal kuulus Jüri Uluotsa valitsuse koosseisu.

Nikolai Reek oli kolme Vabadusristi kavaler ja üks markantsemaid ohvitsere Eesti sõjaväes.

12. märtsil 1941 ta arreteeriti ja viidi Solikamski Usollagi laagrisse, kus algas ülekuulamiste maraton. Eeluurimine, see tähendab - nälginud inimvare öised ülekuulamised, kartser ja moraalne surve kestis neli kuud.

Koos selliste süüdistustega nagu - viibis 1935. aastal Poolas marssal Pilsudski matustel, oli lähetatud 1939. aastal Saksamaale Hitleri sünnipäevale, kus teda esitleti Hitlerile ja kutsuti ka teelauda - süüdistati Nikolai Reeki laagris arreteeritud Eesti armee ohvitseridest ja endistest poliitikategelastest sõjalis-fašistlike salkade moodustamises ja relvastatud ülestõusu ettevalmistamises, et liikuda relvade abil vastu ja ühineda Saksa armeega.

Nikolai Reek'i ja tema kaaslastest ohvitseride Johan Soomani, Johannes Hollandi, Jaan Kurvitsa, Heino Onny, Felix Brede, Villem Ugandi, Oskar Järve, Richard Johani ja teiste kriminaaltoimik koosneb kuueteistkümnest paksust köitest, igaühes neist on 300-350 lehekülge.

Detsembris 1941 viidi kindralleitnant Nikolai Reek laagrist Solikamski vanglasse kus ta 18. mail 1942 mõrvati.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 01. 2006. 08:34

Time: 0.1443288 s.