et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

ix20

Kool.ee-haridusportaal :: ix20 Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeix20,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

ix20: [ Tehnilised andmed ] [ Varustus ] [ Galerii ] [ Värvivalik ] [ Hind ] [ Blue Drive™ ] [ Brošüür ]
[ Kasutaja käsiraamat ] [ Testijate arvamused ]

ix20 - tõeliselt mitmeotstarbeline auto

Tänapäevane ja dünaamiline. Reibas ja värske. Ruumikas ja ökonoomne. Tänu kompaktsetele mõõtmetele on ix20 lihtsalt manööverdatav ning väikesest suurusest hoolimata on selle siseruum avar, praktiline ning vastavalt eri vajadustele mitmeti ümber kohandatav. Uus ix20 – Premium-klassi varustusega!

Disain
Mudeli nimi ix20 peegeldab oma suurusklassi piire ületavat mitmekülgsust ja kohanemisvõimet.

Stiilse disainiga ix20s jagub rohkelt ruumi nii reisijatele kui nende pagasile. Kas vajate autot igapäevaseks töölkäimiseks, laste ja harrastusvahendite transportimiseks, puhkusereisiks või kas või lõbusõiduks – ix20 siseruumis on väga lihtne vastavalt eri vajadustele ümberkorraldusi teha, et ära mahuksid ka suuremad pakid. Näiteks saab muuta pakiruumi vahepõhja kõrgust ning kaheosaliselt kokkuklapitavat tagaistet saab nihutada ka ette-taha. Kui istmed on tavalises sõiduasendis, on pakiruumi maht 440 liitrit, kui aga tagaiste kokku klappida, tekib juurde üle tuhande liitri lisaruumi.

Mugavus

Uue Hyundai ix20 varustus on tippklassist, näiteks valuveljed on olemas juba põhivarustuses. Lisaks kuuluvad Premium-varustusse alati mh automaatne kliimaseade, raadio/CD-/MP3-mängija, iPod-ühilduv AUX/USB-ühenduspesa, kaugjuhitav kesklukustus, elektrilised esiaknatõstukid ning elektriliselt reguleeritavad soojendusega küljepeeglid. Autos on olemas ka teekonna kompuuter ja kiirushoidik. Helisüsteemi ja kiirushoidiku juhtlülitid on paigutatud roolile, et neid saaks mugavalt kasutada liikluselt pilku pööramata ning käsi roolilt tõstmata.

Mootorid

Hyundai ix20 mootorid kuuluvad oma klassi säästlikemate hulka. Jõuallikate valikus on kaks bensiinimootorit, millele annavad lisavõimsust pidevalt muudetava klapiajastuse tehnoloogia (CVVT) ja elektrooniline kütuse sissepritsesüsteem. 1,4-liitrisel 16 klapiga mootoril on võimsust 66 kW (90 hj) ning selle juurde kuulub viiekäiguline käsikäigukast. Teine – 1,6-liitrine 16 klapiga bensiinimootor – toodab võimsust 91,5 kW (125 hj) ning selle juurde saab valida kas kuuekäigulise käsikäigukasti või neljakäigulise automaatkäigukasti.

Mootorivalikus on ka kübemefiltriga varustatud 1,6-liitrine 16 klapiga ühisanumsissepritsega (Common Rail) turbodiiselmootor, millel on võimsust 66 kW (90 hj).

Käsikäigukastiga ix20 Blue DriveTM-mudelites on kasutusel eesrindlik ISG (Idle Stop and Go) -tehnoloogia, mille abil on õnnestunud tuntavalt vähendada auto kütusekulu ja CO2 sisaldust heitgaasides. Stop and Go-tehnoloogia hoiab ära mootori asjatu töö tühikäigul, lülitades selle automaatselt välja näiteks liiklusummikus või valgusfoori ees peatudes. ix20 Blue DriveTM-mudelites aitab säästlikumat sõidustiili valida ka käiguvahetuse näidik.

Turvalisus

ix20 mitmekülgse turvavarustuse hulka kuuluvad mh esi- ja külgturvapadjad ning turvakardinad, kolmepunktiturvavööd kõikidel istekohtadel, aktiivpeatoed esiistmetel, stabiilsuskontrolli süsteem ESC, veojõu kontrollsüsteem ja nõlvaltstardiabi, uue põlvkonna ABS-pidurid ja elektrooniline pidurdusjõu jaotussüsteem EBD. Ohutuspaketi teevad veelgi täiuslikumaks laste turvatoolide ISOFIX-kinnituspunktid tagaistmel ja tagurdusandurid. Hyundai ix20 sai Euro NCAPi kokkupõrkekatsetes hindeks maksimaalsed 5 tärni.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 08. 2012. 10:21

Time: 0.0529671 s.