et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Mehed võivad peagi saada oma rasestamisvastased tabletid

Kool.ee-haridusportaal :: Mehed võivad peagi saada oma rasestamisvastased tabletid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMehed võivad peagi saada oma rasestamisvastased tabletid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Mehed võivad peagi saada oma rasestamisvastased tabletid

Teadlased on lõpetamas testosterooni ja progestiini sisaldavate meeste rasestamisvastaste tablettide väljatöötamist, mis võivad rasestamise vältimisel kujuneda uueks alternatiiviks kondoomidele. Toime sarnaneb naiste rasestumisvastaste tablettide omale: seemnerakkude arvu vähendatakse rasestamiseks ebapiisavale tasemele.

Pea kõigil hormonaalseid rasestamisvastaseid tablette kasutanud meestel andsid need positiivseid tulemusi. Veel ei saa tablette kõigi kasutajate jaoks ohututeks või efektiivseteks lugeda, eeskätt kõrvaltoimete ja negatiivsete koostoimete (nt alkoholiga) tõttu. Nii et baarikohtingud ja üheöösuhted jms ei tule kõne alla.

USA riikliku laste tervise ja inimarengu instituudi rasestumisvastaste vahendite arendusprogrammi juht Diana L. Blithe ütleb: „Meil on mitu rauda tules. Usun, et mehed tõesti soovivad seda võimalust."

Sedamööda kuidas teaduse areng loob uusi vastuvõetavaid vahendeid, paistab ka nende kasutajate ring laienevat. Oktoobris toimub Bill ja Melinda Gatesi fondi sponsoreeritav tervisealane konverents, kus tutvustatakse mõnd neist meetoditest.

Viimase neljakümne aasta jooksul on naistele pakutud laia valikut rasestumisvastaseid vahendeid (tabletid, spiraal, plaastrid ja süstid), mille efektiivsus on üle 99 protsendi. Kuigi teadus on naiste rasestumisvastaste vahendite valdkonnas jõudsalt arenenud, leidub meestele ikka veel ainult üksikuid rasestamise vältimise võimalusi: peamiselt kondoom ja vasektoomia. Mõned mehed kurdavad, et kondoom vähendab suguühte ajal tundlikkust, teised ei taha mõeldagi vasektoomia puhul vajalikule kirurgilisele protseduurile (rääkimata vajadusele teise operatsiooni järele, kui mees otsustab viljastamisvõime taastada).

Meetod nimega RISUG (Reversible Inhibition of Sperm Under Guidance) on hakanud võitma tunnustust ka Ameerika Ühendriikides. Mehe organismi süstitakse keemilisi ühendeid, mis moodustavad piki seemnejuha geeli. Geel peab organismis vastu 10-15 aastat. Selle aja jooksul vähendab see läbipääsevate seemnerakkude arvu, samuti hävitab füüsiliselt seemnerakud, mis juhast läbi pääsevad.

Vasektoomia on kondoomide kõrval ainus meestel kasutatav rasestamisvastane meetod, kuid sellega seotud peamiseks probleemiks on oht, et vasektoomia järel ei õnnestu alati viljastamisvõimet taastada. Paljud mehed ei soovi viljatusega riskida. Projekti kaasatud teadlaste sõnul lahendab RISUG selle probleemi. Mees võib igal ajal lasta teha teise süsti, mis lahustab seemnerakke blokeeriva geeli ja kaotab kontratseptiivi mõju.

Indias on RISUG-meetodit juba mitu aastat katsetatud kliinilistes uuringutes. Hiljuti hakkasid selle vastu huvi tundma USA teadlased, kes hakkavad seda meetodit siin testima. San Franciscos tegutseva meeste kontratseptsiooni teabeprojekti juht Elaine Lissner ostis õigused sellele vahendile ja kordab USAs kliinilise uuringu protsessi, lootes meetodit USA toidu- ja ravimiameti tunnustuse taotlemiseks ette valmistada.

Praegu, mil beebibuumi ajal ja selle järel sündinud moodustavad enamiku rasestamisvastase vahendi kasutamist vajavatest meestest, tunneb 13- 80% meestest (eri riikides ja eri uuringute järgi) huvi uue, meestele mõeldud meetodi vastu. Hiljutine uuring, milles osales üle 9 000 mehe üheksast riigist neljal mandril, näitas, et üle 60% meestest Hispaanias, Saksamaal, Mehhikos ja Brasiilias oleksid nõus uut meeste kontratseptiivi kasutama. Need mehed tahavad püsisuhtes võtta osa raseduse vältimisega seotud vastutusekoormast oma õlule võtta või soovivad lihtsalt usaldusväärsemat varuvarianti kondoomidele.

Allikas: Medical News Today 25.07.2011

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 08. 2011. 09:24

Time: 0.1252391 s.