et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Vitamiinide tarbimine võib vähendada lapse autismiriski

Kool.ee-haridusportaal :: Vitamiinide tarbimine võib vähendada lapse autismiriski Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeVitamiinide tarbimine võib vähendada lapse autismiriski,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Ema rasestumiseelne ning rasedusaegne vitamiinide tarbimine võib vähendada lapse autismiriski

Refereeritud uuring jõudis tulemusele, et autistlike ja autismispektri häiretega laste emad olid rasestumisele eelneva kolme kuu ja esimese raseduskuu jooksul tarbinud oluliselt väiksema tõenäosusega vitamiine kui mitteautistlike laste emad. See uuring, mille tulemused avaldatakse ajakirja Epidemiology juulinumbris, osutab sellele, et vastava ajavahemiku jooksul vitamiinide võtmine võib aidata neid häired ennetada, vähendades riski umbkaudu 40 protsendi võrra.

Uurijad värbasid lapsi California projekti Childhood Autism Risks From Genetics and Environment Study („Uuring laste geneetilistest ja keskkonnamõjulistest autismiriskidest”) ehk Charge kaudu, registreerides 288 autistlikku ja 144 autismispektri häirega last ning võrreldes neid 278 normaalselt areneva lapsega. Uurimisalustelt võeti genoomianalüüsi tarbeks verd ning emasid küsitleti nende vitamiinitarbimise kohta rasedusele eelneval ajal ja selle vältel.

Nende emade ja laste puhul, kellel esineb folaadi metabolismi mõjutavaid geenivariante, on spetsiaalsete rasedusaegsete multivitamiinipreparaatide mittetarvitamine rasestumiseelsel ajal seotud autismiriski kuni seitsmekordse kasvuga, avastasid teadlased. Spetsiaalsed rasedusaegsed multivitamiini preparaadid sisaldavad rikkalikult folaati.

 „Spetsiaalsete rasedusaegsete multivitamiinipreparaatide võtmine juba enne rasestumist on konkreetne samm, mida muretsevad lapsevanemad saavad astuda,” sõnas uuringu vanemautor ja Charge’i uuringu juht dr Irva Hertz-Picciotto.

Allikas: The New York Times

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2011. 10:08

Time: 0.0467849 s.