et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Ema rasedusaegse rasvumuse tõttu võib imikutel tekkida rauapuudus

Kool.ee-haridusportaal :: Ema rasedusaegse rasvumuse tõttu võib imikutel tekkida rauapuudus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEma rasedusaegse rasvumuse tõttu võib imikutel tekkida rauapuudus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Ema rasedusaegse rasvumuse tõttu võib imikutel tekkida rauapuudus

30. aprillil Denveris toimunud Lastearstide Akadeemilise Seltsi (Pediatric Academic Societies, PAS) iga-aastasel kohtumisel esitletud uurimuse järgi varitseb rasvunud emadele sündinud lapsi rauapuuduse oht, vähene raud aga võib mõjutada imiku aju arengut.

Mitterasedatel täiskasvanutel takistab rasvumusega seotud põletik soolestikus raua imendumist, see aga suurendab rauapuudusaneemia tekkimise ohtu. Raseda naise puhul imendub raud läbi soolestiku platsentasse, kuid ei ole teada, kuidas mõjutab rasedusaegne rasvumus rauasisaldust vastsündinu veres. Eriti tähtis on vere rauasisaldus loote jaoks, kuna 50% imiku kasvamiseks vajaminevast rauast omandatakse enne sündi. 

Nimetatud uurimuses vaatlesid teadlased 281 ema-vastsündinu paari. Enne sünnitust arvutati välja naiste kehamassiindeks ning tulemuseks üle 30 saanud naised liigitati rasvunuiks. Samuti analüüsisid teadlased nabanööriverd ning määrasid nii kindlaks rauasisalduse imikute veres.

Tulemused viitasid sellele, et rasvunud naistele sündinud imikute veres oli rauasisaldus madalam.

„Leiud on olulised seetõttu, et imikuea rauapuudust seostatakse aju alaarenguga. Me peaksime mõistma kõiki imikute rauapuuduse riskifaktoreid,” ütles Pamela J. Kling, MD, FAAP, uurimuse peamine läbiviija ning Wisconsin-Madisoni Ülikooli pediaatria ja neonatoloogia osakonna dotsent.

Dr Klingi sõnul uurivad teadlased seda, miks sõltub vastsündinu vere madalam rauasisaldus ema rasedusaegsest rasvumusest.

„Mitterasedate täiskasvanute puhul on rasvumust seostatud nii suhkruhaiguse kui ka rauavaese toiduvalikuga – oma panuse võivad anda mõlemad,” ütles ta. „Lisaks võib seos peituda hoopis loodete suuruses, kuna rasvunud emadele sünnivad suuremad lapsed ning rauavajadus sõltub loote suurusest.”

Uurimuse tulemused võivad tulevikus veel tähtsamaks osutuda, sest ka lapsekandmiseas naiste hulgas kasvab rasvunute osakaal üha kiiremini.

Allikas: Science Daily 01.05.2011

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 05. 2011. 08:02

Time: 0.0461781 s.