et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kanepi suitsetamist seostatakse meeste seksuaalhäiretega

Kool.ee-haridusportaal :: Kanepi suitsetamist seostatakse meeste seksuaalhäiretega Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKanepi suitsetamist seostatakse meeste seksuaalhäiretega,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kanepi suitsetamist seostatakse meeste seksuaalhäiretega

Doktor Rany Shamlouli hiljutisest ülevaateartiklist, milles ta vaatleb kanepi suitsetamist ja seksuaalhäireid käsitlevat meditsiinikirjandust, selgub, et kanepi suitsetamine võib kahjustada meeste seksuaalset võimekust.

 „Kanep on maailmas enim kasutatav keelatud narkootiline aine,“ lausus dr Shamloul, kes töötab teadurina farmakoloogia ja toksikoloogia osakonnas. Kanepit suitsetavad tihtipeale noored aktiivse seksuaaleluga inimesed, kes ei adu, kuidas see võib kahjustada nende seksuaaltervist ja võimekust.“

Hiljaaegu läbiviidud loom- ja in vitro uuringutega on tehtud kindlaks uued negatiivsed seosed kanepi suitsetamise ja seksuaalhäirete vahel, mis võivad panna punkti senisele poleemikale.

Varem küll teati, et kanep võib mõjutada ajus paiknevaid teatud retseptoreid, kuid nüüd arvatakse, et selliseid retseptoreid leidub ka peenises. Kanep võib kahjustada ka neid peenises paiknevaid retseptoreid, mille tagajärjel on mehel raskem saavutada ja säilitada erektsiooni.

 „Need avastused muudavad täielikult olemasolevat arusaama kanepi mõjust seksuaaltervisele,“ sõnas dr Shamloul.

Senised uuringud, milles on vaadeldud kanepi mõju meeste seksuaalsele võimekusele, on olnud piiratud ja paljud neist uuringutest on andnud vastuolulisi tulemusi. Mõned uuringud on näidanud, et kanep võib soodustada erektsiooni saavutamist, teiste uuringute tulemused on aga sootuks vastupidised.

 Dr. Shamlouli teadusartikkel avaldatakse peatselt ajakirjas Journal of Sexual Medicine.

 Allikas: Medical News Today 24.02.2011

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 15. 03. 2011. 08:37

Time: 0.0411680 s.