et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Rasestumisvastased pillid ei põhjusta kaalutõusu

Kool.ee-haridusportaal :: Rasestumisvastased pillid ei põhjusta kaalutõusu Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRasestumisvastased pillid ei põhjusta kaalutõusu,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Uuringud näitavad, et rasestumisvastased pillid ei põhjusta kaalutõusu

„Juba lihtne guugeldamine näitab, et rasestumisvastaste vahendite ja nende väidetava kaalutõstva toime üle vaieldakse palju," ütles Alison Edelman, M.D., uuringu põhiautor ning OHSU sünnitusabi ja günekoloogia osakonnas töötav raviarst ja teadlane. „Inimeste puhul on kaalu mõjutavaid tegureid keeruline uurida ning seni tehtud uuringutega ei ole suudetud selgitada, kas suukaudsed rasestumisvastased vahendid tõstavad või hoopis langetavad kaalu. Kuid tegemist on olulise küsimusega, kuna mure kaalutõusu pärast on üks peamisi põhjusi, miks naised võivad pillide võtmise lõpetada. See aga omakorda tähendab suuremat tõenäosust, et nad võivad soovimatult rasestuda."

Uurimust läbi viies vaatlesid teadlased ja arstid OHSU primaadiuuringute keskuses peaaegu aasta vältel rühma reesusmakaake. Reesusmakaake kasutati uurimuses seepärast, et nende reproduktiivsüsteem on inimese omaga peaaegu ühesugune. Erinevalt inimestest sai makaakide puhul tähendusrikkamate andmete saamiseks siiski kontrollida ja mõõta rohkem muutujaid, näiteks nende täpset toitumist.

Uuringu alguses olid pooled loomadest tõsises ülekaalus ja pooled normaalkaalus. Kaheksakuulise katseperioodi jooksul anti neile suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid – doosid olid mõistagi kohandatud nende kaalule vastavaks nii, et need jäljendaksid koguseliselt inimeste manustatavaid annuseid. Teadlased tegid märkmeid makaakide kaalu, toitumise, aktiivsuse, keha rasvasisalduse ja lihasmassi kohta. Kui uurimus lõppes, oli normaalkaalus oleva rühma kaal jäänud stabiilseks, samas kui ülekaalulised makaagid olid kaotanud üsna palju kaalu (8,5%) ja keharasva (12%). Selle põhjuseks oli nende põhiainevahetuse kiirenemine. Toitumise, aktiivsuse või lihasmassi osas ei täheldatud kahe rühma vahel mingisuguseid erinevusi.

„Tehtud uuring näitab, et hirm pille võttes ka kaalus juurde võtta põhineb pigem väljamõeldistel kui tegelikkusel,“ ütles Judy Cameron, Ph.D., uuringuaruande vanemautor ja primaadikeskuse teadlane.

„Lisaks võib pillide mõju oleneda ka algkaalust – kui nad oma menüü tasakaalus hoiavad, võivad ülekaalulisemad naised pille kasutades isegi kaalus kaotada. Peamine põhjus, miks see uskumus endiselt nii visalt püsib, on ilmselt see, et vanusega juurde tulevat kaalu aetakse pillide süüks. Me mõistame, et kui kasutame uuringus primaate, kes ei kuulu inimahvlaste hulka, ei saa me seost inimeste kaalutõusu ja pillide manustamise vahel täielikult ümber lükata, ent uurimuse tulemuste alusel võib väita, et naised ei peaks selle pärast nii palju muretsema kui varem.“

Uuringut rahastas USA pereplaneerimise ühing (Society of Family Planning).

Originaalartikkel: Science Daily 19.01.2011

Lisainfo: Kontratseptsiooni müüdid

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 02. 2011. 15:17

Time: 0.0429089 s.