et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kondoomi on harjunud kasutama teismelised

Kool.ee-haridusportaal :: Kondoomi on harjunud kasutama teismelised Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKondoomi on harjunud kasutama teismelised,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kondoomi on harjunud kasutama teismelised, aga mitte täiskasvanud

Uurimus, mille viisid Indiana ülikoolis (USA) läbi seksuaalsuse uurijad ning mida rahastas Trojan kondoomide tootja Church & Dwight Co, heidab viimase aja kõige põhjalikuma pilgu Ameerika Ühendriikide elanike viimase 20 aasta seksuaalkäitumisele.

Mõned tulemused olid rahvaterviseametnike jaoks rõõmustavad – kondoomi kasutati ühel vaginaalse vahekorra juhul neljast. Ja vallaliste inimeste puhul oli see number üks kolme vahekorra kohta.

Rahvastiku läbilõikelise internetiküsitlusega, mis hõlmas 5865 ameeriklast vanuses 14 kuni 94 aastat, tehti kindlaks, et mustanahalised ja ladina-ameeriklased kasutavad kondoomi rohkem kui valgenahalised inimesed ning kõige väiksema tõenäosusega kasutavad kondoomi üle 40-aastased inimesed.

Üheksa vastastikuse eksperdihinnangu saanud uurimuse tulemused, mis avaldati seksuaalmeditsiini ajakirjas Journal of Sexual Medicine, lükkasid ümber stereotüübid, mille kohaselt on teismelised seksimisel hooletud.

14-aastastest poistest ütles ainult 14%, et nad olid eelmise kolme kuu jooksul partneriga harrastanud mingitki seksuaalset tegevust, kuid 17-aastaste seas oli selliseid vastuseid peaaegu 40%, sõnas dr Dennis Fortenberry meedia infotunnis, lisades, et naissoost vastajate puhul olid tulemused umbes samad.

Ta lausus, et paljud teismelised on kuni 18-aastaseks saamiseni seksuaalselt kogenematud ning nende jaoks, kes seksini jõuavad, on kondoomi kasutamine täiesti loomulik.

„Selles uurimuses ütlesid umbes 70-80% noortest, et kasutasid viimati vaginaalses vahekorras olles kondoomi,“ teatas Fortenberry.

„See tähendab, et rahvatervises on toimunud edukas läbimurre ning me peame seda ka tunnustama.“

41 SEKSUAALSET TEGEVUST


Uurimuse läbi viinud meeskond leidis, et viimase 20 aasta jooksul on suurem osa täiskasvanutest jõudnud traditsioonilisest seksist ehk vaginaalsest vahekorrast palju kaugemale. Küsimustele vastanud inimesed tõid välja 41 erinevat seksuaalset tegevust, sealhulgas ka oraal- ja anaalseksi.

„Kuigi vaginaalne vahekord on täiskasvanute seas endiselt kõige tavalisem seksuaalkäitumise vorm, ei kaasata seda paljudesse seksuaalsetesse tegevustesse,“ ütles telefonikõneluses Debra Herbenick, Indiana ülikooli teadlane ja naiste seksuaaltervise ekspert.

Muud tulemused
* Umbes 85% meestest väitis, et nende partner sai seksi ajal orgasmi, kuid samas ütles nii enda kohta ainult 64% naistest.
* Meeskonna sõnul ütles umbes 7% uuringus osalenud naistest ja 8% meestest, et nad on geid, lesbid või biseksuaalsed, kuid samast soost inimesega seksinute arv on kõrgem.
* Umbes kolmandik naistest märkis, et neil oli viimati seksides valus ning sama ütles umbes 5% meestest. Herbenicki sõnul on nende põhjuste väljaselgitamiseks tarvis teha rohkem uuringuid.
* Uurimuse tulemused paljastasid, et mehed saavad suurema tõenäosusega orgasmi vaginaalses vahekorras, ent naised saavad suurema tõenäosusega orgasmi siis, kui nad harrastavad erinevaid seksuaalseid tegevusi, mille hulka kuuluvad ka oraalseks ja vaginaalne vahekord.

Herbenick mainis, et samuti mõjutab USA täiskasvanute seksuaalkogemuste mõistmine rahvatervist – sellele osutas ka endine USA tervishoiuminister dr Joycelyn Elders.

„Selleks, et arstid, õed, apteekrid ja teised tervishoiutöötajad saaksid anda patsientidele seksuaaltervise alast informatsiooni, peavad nad esmalt teadma, millist seksuaalkäitumist kogukonnas üldse esineb ja kuidas see avaldub," kommenteeris Elders.

Dr Kevin Fenton USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskusest (U.S. Centers for Disease Control and Prevention) ütles, et uurimused on nüüd, st ajal, mil Valge Maja valmistub uue AIDSi-poliitika avaldamiseks, suureks abiks.

„Me peame seda võimalust ära kasutama,“ kommenteeris Fenton.

Originaalartikkel: Reuters, 04.10.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 10. 2010. 08:29

Time: 0.0625751 s.