et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Noored tähtsustavad välimust rohkem kui kaitset soovimatu raseduse eest

Kool.ee-haridusportaal :: Noored tähtsustavad välimust rohkem kui kaitset soovimatu raseduse eest Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeNoored tähtsustavad välimust rohkem kui kaitset soovimatu raseduse eest,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

PRESSITEADE
23. september 2010

Rahvusvaheline uuring: noored tähtsustavad välimust rohkem kui kaitset soovimatu raseduse eest

26. septembril tähistame rahvusvahelist rasestusmivastaste vahendite päeva. Seoses sellega läbiviidud rahvusvahelise uuringu „Rasestusmisvastased vahendid: kes nende kasutamise eest vastutab?“ tulemustest selgub, et 44% noortest peab võimaliku seksini viiva kohtingu jaoks valmistumisel oma hügieeni (pesemine, vahatamine, lõhnastamine jms) tähtsamaks kui rasestumisvastaste vahendite muretsemist.

Värsked uuringutulemused toovad välja lõhe, kuidas noored väidavad end mõistvat, et nad peavad rasestumisvastaste vahendite eest vastutama ja kuidas nad tegelikult iga päev käituvad. Samuti valitseb rasestumisvastaste vahendite võimaluste ümber endiselt segadus – kõikide uurimusse kaasatud riikide noortest usub peaaegu kolmandik endiselt, et enne seemnepurset peenise tupest välja tõmbamine (katkestatud suguühe) aitab tõhusalt rasedust vältida.

Soovimatute raseduste arv on üle kogu maailma ja eriti noorte seas suur probleem. Ühe aasta 205 miljonist rasedusest on maailmas umbes kolmandik planeerimata. Lisaks viitab statistika sellele, et kõige rohkem on suguhaigustesse nakatunuid 15–24-aastaste noorte seas. „Ka Eestis on kõige enam klamüüdiasse nakatunuid just 20-24 aastaste noorte hulgas,“ kommenteeris Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse liige Made Laanpere.

Peaaegu pool seksuaalselt aktiivsetest uuringus osalenud noortest on olnud kaitsmata seksuaalvahekorras – võrreldes 2009. aasta rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva uurimuse tulemustega on tõus märgatav.
Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse liikme Made Laanpere sõnul näitavad Eestis läbiviidud uuringud õnneks vastupidist - noored kasutavad esimeses seksuaalvahekorras rasestumisvastaseid meetodeid järjest enam.

Kõige tavalisem rahvusvahelises uurimuses välja toodud põhjus rasestumisvastaste vahendite kasutamata jätmise kohta oli see, et neid polnud parajasti käepärast. Siiski erinesid peapõhjused eri piirkondade lõikes:
- Tai Kuningriigis ütles enam kui kolmandik noortest, kes tunnistasid, et nad olid kaitsmata vahekorras olnud, et peapõhjus rasestumisvastaste vahendite mitte kasutamiseks oli asjaolu, et „see ei ole lahe“.
- Suurbritannias ja Norras, kus rasestumisvastased vahendid on vabalt kättesaadavad, ütles viiendik kaitsmata vahekorras olnud noortest, et nad olid „purjus ja unustasid“.
- Lõuna-Ameerikas leidis 60% naistest ja 55% meestest, et neil oli „keeruline“ oma partneriga rasestumisvastastest vahenditest rääkida.

Uurimus hõlmas 25 Aasia, Euroopa ning Lõuna- ja Põhja-Ameerika riiki ja üle 5000 noore vanuses 15 kuni 24. Uurimus viidi läbi 2010 aasta aprillis ja mais.

Rahvusvaheline rasestusmivastaste vahendite päev julgustab noori vastutama ise soovimatu raseduse ja suguhaiguse vältimise eest. Päeva moto on „Sinu elu, sinu vastutus – räägime rasestumisvastastest vahenditest“. Iga-aastase ülemaailmse kampaania keskmeks on nägemus maailmast, kus ükski rasedus ei ole soovimatu.

Lisainfo rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva koduleheküljelt: www.your-life.com

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 09. 2010. 03:25

Time: 0.0448639 s.