et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Liikluskindlustus

Kool.ee-haridusportaal :: Liikluskindlustus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeLiikluskindlustus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Avalehele  Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Raha kool

Liikluskindlustus

[ Eesti Liikluskindlustuse Fond ] [ Liikluseeskiri ]

[ LIIKLUSKINDLUSTUSE KALKULAATOR ]

Liikluskindlustusest üldiselt

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis tagab liiklusõnnetuses kannatanule vara- ja isikukahju hüvitamise.

Liikluskindlustuse tingimused tulenevad liikluskindlustuse seadusest ja on seega Eestis kõikidel kindlustusseltsidel ühesugused. Liikluskindlustuse seadusega on võimalik tutvuda aadressil: Liikluskindlustuse seadus

Tavaleping ja poliis

Liikluskindlustuse tavaleping on vastavalt Liikluskindlustuse seadusele kohustuslik kindlustusleping, mis peab olema sõlmitud kõigil Liiklusregistris registreeritud sõidukitel v.a.L1, L2 (mopeedid, mida ei loeta seaduse mõttes mootorsõidukiteks) ning MS, M2S (liiklusregistri maastikusõidukite registrisse kantud sõidukid, mis ei tohi osaleda teeliikluses) kategooria sõidukitele. Liikluskindlustuse tavaleping on tähtajatu ning tuleb sõlmida ka sõidukitele, mis ei osale teeliikluses. Tavalepingu sõlmimine on tasuta. Lepingu võib sõlmida sõiduki omanik, vastutav kasutaja, registreerimistunnistusele märgitud kasutaja või muu kirjalikult volitatud isik.

Teeliikluses osalemiseks tuleb lisaks lepingule osta liikluskindlustuse poliis, mida on võimalik osta 1. päevaks kuni 12. kuuks. Tavapoliisi kaasaskandmine ei ole Eestis liiklemiseks kohustuslik.

Roheline kaart

Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument välimaal. Roheline kaart on kohustuslik reisimaks väljaspoole Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriike (v.a. Šveits) . Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikides on roheline kaart soovituslik, aga piisab ka ainult liikluskindlustuse tavapoliisist. Rohelise kaardi väljastab tavapoliisi väljastanud kindlustusandja või edasimüüja. Kindlustusandja võib võtta rohelise kaardi eest täiendavat kindlustusmakset, kui roheline kaart kehtib ka väljaspool Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriike.

Roheline kaart on soovitatav reisides järgmistesse riikidesse:
Austria, Belgia, Küpros, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Soome, Suurbritannia, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Island, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Norra, Holland, Portugal, Poola, Rootsi, Slovakkia, Sloveenia, Šveits.

Roheline kaart on kohustuslik reisides järgmistesse riikidesse:
Albaania, Andorra, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Maroko, Moldova, Makedoonia, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Tuneesia, Türgi, Ukraina ja alates 01.01.2009 ka Venemaa.

Lepingutüübid

JAH-leping – maksekohustusega leping. Kindlustusvõtjal on kohustus tasuda kindlustusmakse uueks perioodiks või edastada kirjalikult taasesitatavas vormis avaldus lepingu maksevabaks muutmiseks.

See tähendab, et poliisi lõppedes sõlmitakse automaatselt uus leping ja tekib maksekohustus. Lepingut saab lõpetada ainult kirjalikult esitatud avalduse alusel, mis võib olla koostatud vabas vormis, ja edastatud kindlustusmaaklerile e-posti teel.

EI-leping – maksekohustuseta leping. Kindlustusvõtjal ei ole kohustust tasuda järgneva kindlustusperioodi eest. Seetõttu on ka hind veidi kallim kui JAH-lepingu puhul.

 

Tartu kontor
Lõuna Kindlustusmaakler OÜ

Raekoja plats 20,
51004 Tartu, Eesti
Tel: + 372 740 7134
Fax: + 372 740 7136
E-post: maakler@lkm.ee

Tallinna kontor
Lõuna Kindlustusmaakler OÜ

Merivälja tee 1,
11911 Tallinn, Eesti
Tel: + 372 601 3882
Fax: + 372 740 7136
E-post: maakler@lkm.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 09. 2010. 06:00

Time: 0.0392320 s.