et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Tugev stress lükkab rasestumist edasi

Kool.ee-haridusportaal :: Tugev stress lükkab rasestumist edasi Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTugev stress lükkab rasestumist edasi,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Tugev stress lükkab rasestumist edasi

Oxfordi Ülikooli teadlased mõõtsid loomulikul teel rasestuda püüdvate naiste stressihormoone ning leidsid, et neil, kes kannatasid kõige suurema stressi all, oli väiksem võimalus rasestuda.

Teadlaste sõnul võib lõõgastumine mõnele paarile küll kasuks tulla, ent teemat on siiski vaja põhjalikumalt uurida.

Ajakirjas Fertility and Sterility avaldatud uurimuse käigus jälgiti 274 hea tervise juures olevat lapsesaamisplaaniga naist vanuses 18–40.

Nii vanus, suitsetamine, ülekaalulisus kui alkohol on tuntud rasedus- ja rasestumisprobleemide tekitajad, kuid stressi mõju on ebaselgem.

Süljes mõõdeti kahe stressihormooni, adrenaliini (kriisiolukordades tekkiv hormoon) ja kortisooli taset (seostatakse kroonilise stressiga).

Neil, kelle alfa-amülaasi (adrenaliinitaseme indikaator) tase oli kõige kõrgem, oli antud kuu viljakate päevade jooksul umbes 12% väiksem tõenäosus lapseootele jääda kui markeri madalaima tasemega naistel.

Kortisooli taseme ja rasestumise tõenäosuse vahel aga ei täheldatud seoseid.

Rahvasuu on viljatust ammu stressi süüks ajanud, kuid sellekohaseid teaduslikke tõendeid leida on olnud keeruline.
 
Dr Cecilia Pyper Oxfordi Ülikooli Sünnieelse epidemioloogia osakonnast ütles, et uurimuse eesmärk oli saada parem ülevaade normaalsete ja tervete naiste rasedust mõjutavatest teguritest.

Ta lausus: „See on esimene uurimus, millega leiti, et stressi bioloogilist taset võib seostada naise võimalustega antud kuul rasestuda.“

„Need tulemused toetavad seisukohta, et paarid peaksid lapsesaamist võimalikult rahulikult võtma. Mõne inimese puhul oleks ehk omal kohal uurida lõdvestumistehnikaid ning nõustamisvõimalusi ja isegi selliseid lähenemisi nagu jooga ja meditatsioon,“ lisas dr. Pyper.

Uuring viidi läbi koostöös USA-s asuva Eunice Kennedy Shriveri nimelise Laste tervise ja inimarengu riikliku instituudiga.

See moodustab osa suuremast uurimusest, mille teemaks on suitsetamise, alkoholi, kofeiini jms tegurite mõju rasestumise tõenäosusele.

Uuringut kommenteerides ütles imikute heategevusorganisatsiooni Tommy ämmaemand Joanne Taylor: „Stress mõjutab inimesi tõepoolest erinevalt, ja võib seega vähendada mõne naise rasestumisvõimalusi.“

„Naised saavad ennast raseduse edukaks kulgemiseks mitmeti ette valmistada – tervislikult toitumine, foolhapet sisaldavate toidulisandite võtmine ja stressi vältimine on hea algus.“

Originaalartikkel: BBC 12.08.2010

Lisainfo:
Valmista oma keha ette
Rasestumiseelne toitumine
Rasedus ja foolhape

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 21. 08. 2010. 14:15

Time: 0.1646550 s.