et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Miljonid töötavad naised põhjendavad emaduse edasilükkamist liiga suurte kuludega

Kool.ee-haridusportaal :: Miljonid töötavad naised põhjendavad emaduse edasilükkamist liiga suurte kuludega Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMiljonid töötavad naised põhjendavad emaduse edasilükkamist liiga suurte kuludega,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Miljonid töötavad naised põhjendavad emaduse edasilükkamist liiga suurte kuludega

Enam kui pooled uuringus osalenud naistest, kes sooviksid lapsi saada, põhjendavad emaks saamise edasilükkamist eelkõige rahapuudusega. Õigupoolest tunnistab üheksa naist kümnest, et ilma palgata oleks neil raske rahaliselt toime tulla.

Kaks kolmandikku uuringus osalenutest kartsid, et nad ei suuda pärast lastega kodus veedetud aega oma senist karjääri jätkata.

Seetõttu ei kiirusta kaheksa naist kümnest ka laste saamisega, kuna nad soovivad enne kõigest loobumist võimalikult palju saavutada.

Uuringu korraldanud Mumpoll.com-i esindaja ütles: „Tänapäeval pole normaalse suhte puhul naise jaoks sugugi ebatavaline teenida mehega samaväärset või isegi kõrgemat palka. Paljud edukat karjääri tegevad naised on harjunud arvestama kahe korraliku sissetulekuga. Seega on täiesti arusaadav, et naist heidutab mõte kaotada lapsega koju jäädes, olgugi et ajutiselt, pere sissetulekutest 50 protsenti või enam. Kui siia lisada veel naiste hirm, et nad langevad laste sündides karjääriredelil allapoole, pole ime, et üha rohkem naisi lükkavad pere loomise kolmekümnendatesse eluaastatesse.“

Küsitlusest selgus, et enamik naisi ei usu, et nad suudaksid end enne 30ndat eluaastat piisavalt majanduslikult kindlustada ja keskmine naine sooviks enne aja maha võtmist teenida üle 30 000 naela aastas.

61 protsendi uuringus osalenute väitel oleks abiks see, kui nende partneril oleks parem töökoht ja sellega kaasnev suurem palganumber. Lisaks rahalistele muutustele, kardavad ka 31 protsenti naistest seoses töölt lahkumisega, et keegi teine võib karjääriredelil nendest kõrgemale tõusta.

16 protsenti naistest tunnevad hirmu, et pärast laste sündi kaotavad nad kolleegide silmis oma võimed ja nende lugupidamise.

Kuid peaaegu pooled kõikidest töötavatest naistest tunnistavad, et pärast laste saamist oleks neil võimatu oma ametikohal sama edukalt jätkata.

Mumpolli esindaja jätkas: „See on karm tõde, et isegi kui emad ei mineta pärast laste saamist oma võimeid või tööalast entusiasmi, nende prioriteedid siiski muutuvad. Seega, kuigi naistel on kindel kavatsus pärast lapse sündi täiskohaga tööle naasta ning oma koht karjääriredelil taastada, on see nende jaoks raskem, kui nad esmalt arvanud olid.“

67 protsenti küsitletud naistest aga tunnistavad, et nad on juba psühholoogiliselt valmis ning mõtlevad sageli lapse saamise peale. Neli naist kümnest kadestab neid, kes on suutnud pere loomise nimel karjäärist eemale jääda ning 47 protsenti on vihased meeste peale, kuna nemad saavad mõlemat – teha head karjääri ja elada mõnusat perekonnaelu.

Praegu kavatseb 89 protsenti karjäärinaistest pärast esimese lapse sündi kindlalt tööle naasta, võttes seadusega ette nähtud üheksa kuud puhkust. Nendest 45 protsenti plaanib tööle naasta täiskohaga.

Originaalartikkel: Daily Mail, 23.07.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 08. 2010. 03:41

Time: 0.0643210 s.