et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Hoiused

Kool.ee-haridusportaal :: Hoiused Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeHoiused,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Avalehele  Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Raha kool

[ Hoiused ] [ Tähtajaline hoius ] [ Kullahoius ] [ Kulla noteeringud ] [ Sofi hoius ]

[ Tähtajalise hoiuse taotlus ] [ Laenutaotlus ]

Hoiused

Tartu Hoiu-laenuühistu pakub oma liikmetele võimalust hoiustada oma raha Tähtajalisel hoiusel, Kullahoiusel, Sofi hoiusel ja vekslihoiusel. Need hoiused on kindel viis oma raha hoida.

Tähtajalisel hoiusel on võimalik teenida stabiilset intressitulu, mis üldjuhul makstakse välja üks kord aastas. Samas säilib liikmel alati võimalus raha ennetähtaegselt tagasi saada. Sellisel juhul tuleb arvestada võimalusega, et kaotatakse intressitulu.

Kullahoiusel saab liige hoiustada kulda prooviga 999.9. Kullahoius on kindel viis oma raha hoida, kuna liikme sissemakstud hoius säilitatakse 100% ulatuses füüsilises kullas. Vastavalt kullahinna muutusele muutub ka Kullahoiuse väärtus väljendatuna eurodes. Kui kullahind on hoiustamisperioodil kasvanud, kujuneb sellest hoiustaja jaoks sarnaselt tavalise hoiuse intressile kasvikutulu. Kui kullahind on hoiustamisperioodil langenud, hoiustaja kasvikutulu ei teeni. Kullahoius on võimalik soetada sertifitseeritud investeerimiskulla sissemaksmisel või eurodes.

Sofi hoiusel saab liige teadlikult osa võtta sotsiaalsest finantseerimisest.Tegemist on sihtotstarbelise hoiusega, mis annab liikmele võimaluse teenida kõrget intressi ja saada sealjuures igakuiseid intressimakseid. Kuna tegemist on sihtotstarbelise hoiusega, on Sofi hoiust võimalik panna üksnes siis kui Tartu Hoiu-laenuühistu koduleheküljel on teatavaks tehtud selle vastuvõtmine.

Vekslihoiusel saab liige hoiustada veksleid, mida ei ole lähemal ajal plaanis kasutada. Vekslihoiuse korral loovutab liige vekslid reaalselt ühistule ning pärast hoiuseperioodi lõppemist on liikmel võimalik hoiustatud veksleid vahetada eurodeks kursiga 1 veksel = 1 euro. Vekslihoiusel olevaid vahendeid on võimalik pärast hoiuse avamist teenustasudeta hoiuselt välja võtta ning nende eest kaupu või teenuseid osta.

Hoius Kasvik

Tähtajaline hoius

7% aastas*

Kullahoius                            

Vastavalt kullahinna muutusele**

Sofi hoius

6% aastas*

Vekslihoius

Hoiuse tähtpäeval rakendub kurss 1 euro = 1 veksel.

*Tulenevalt seadusest on hoiu-laenuühistus peetavate eraisikute hoiuste intress maksustatud tulumaksuga, mille Tartu Hoiu-laenuühistu intresside väljamaksmisel kliendi nimel kinni peab, tasudes Maksu- ja Tolliametile tulumaksu ning hoiustajale intresside netosumma. Netointressimäära suurus on 5,53% aastas. Enne 01.07.2010 sõlmitud Tähtajalise hoiuse lepingute suhtes kehtib brutointressimäär 10% aastas.

**Kullahoiuse kasvikutulu kujunemise põhimõtteid vt. täpsemalt siit. Kullahinna ajaloolised kasvikud erinevate valuutade suhtes leiate siit.

Kuidas käib hoiustamine?

Hoiustamiseks Tartu Hoiu-laenuühistus tuleb olla Tartu Hoiu-laenuühistu liige. Kui Te ei ole veel liige, siis tuleb  Teil esmalt astuda Tartu Hoiu-laenuühistu liikmeks. See käib väga lihtsalt (vt lähemalt). Pärast ühistu liikmeks vastuvõtmist avatakse uuele liikmele hoiukonto ja sõlmitakse hoiuseleping. Hoiukontole on võimalik igal ajal teha täiendavaid sissemakseid. Viimasel juhul arvestatakse Tähtajalise hoiuse puhul täiendavalt sissemakselt intressi samadel tingimustel perioodi eest, mille jooksul sissemakse on hoiusel olnud. Hoiuselepingud pikenevad automaatselt 1 aasta võrra kui hoiuperioodi lõpuks pole hoiustaja avaldanud vastupidist soovi. Hoiuseintressid või kasvikutulu kantakse reeglina 1 kord aastas hoiuperioodi lõpul hoiustaja arveldusarvele.

Kuhu pöörduda?

Palume Teil oma raha või kulla hoiustamiseks lahkelt pöörduda meie kontorisse Tartus, aadressil  Raekoja plats 20 või Tallinnas, Merivälja tee 1 (Regati maja). Tartus on hoiu-laenuühistu maja juures parkimine tasuta 1 tund, Tallinna kontori juures on parkimine tasuta piiramatu aja.

Kõik avaldused on võimalik esitada ka interneti teel. Vajalikud dokumendid leiate käesoleva lehekülje alt. Kõik interneti teel edastatud dokumendid peavad olema digitaalselt allkirjastatud. Dokumendid palume Teil saata aadressile info@yhistupank.ee.

Küsimused

Küsimuste korral pöörduge palun Tartu Hoiu-laenuühistu klienditeeninduse poole telefonil 7407 132 või kirjutage e-kiri aadressile info@yhistupank.ee. 

Dokumendid

 

Lisainfo

Telefonidelt 7407 132; 56 221145
e-posti aadressilt laen@kool.ee
või Tartu Hoiu-laenuühistust

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 01. 2012. 17:10

Time: 0.0346999 s.