et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Tass kohvi päevas on rasedatele ohutu

Kool.ee-haridusportaal :: Tass kohvi päevas on rasedatele ohutu Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTass kohvi päevas on rasedatele ohutu,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Tass kohvi päevas on rasedatele ohutu

2010-07-21

Ameerika sünnitusabi- ja günekoloogiakolledži korraldatud uuring näitas, et mõõdukas kofeiinitarbimine ei suurenda tõenäoliselt raseduse katkemise ega enneaegse sünnituse ohtu.

Varasemad uuringud on andnud vastuolulisi tulemusi mõõduka kofeiinitarbimise ja rasedusaegsete komplikatsioonide seose kohta, kuid kolledži uurimisrühm leidis piisava tõendusmaterjali.

„Ma usun, et nüüd võib kindlalt öelda, et tassi kohvi joomine päevas raseduse ajal on ohutu,” ütles uurimisrühma juht, dr William Barth Reuters Health’ile.

Sünnitusabi uurimisrühma teadlased väitsid, et 200 milligrammi kofeiini päevas (umbes ühe suure tassi jagu) ei mõjuta oluliselt raseduse katkemise ega enneaegsete sündide ohtu.

Mõõduka kofeiinitarbimise alla kuulub ka see, kui juua iga päev näiteks 4 väiksemat tassi teed või rohkem kui 5 suuremat limonaadi või süüa 6–7 tahvlit tumedat šokolaadi.

Uurimisrühmal ei ole tõendeid selle kohta, kas suurem igapäevane kofeiinitarbimine (üle 200 mg päevas) suurendab rasedusaegseid ohte.

Uuringus on arvestatud kahte hiljutist uuringut, milles kummaski osales üle 1000 raseda naise.

Ühe uuringu järgi, mida juhtis dr David Savitz New Yorgi Mount Sinai meditsiinikeskusest, ei tuvastatud suurenenud raseduse katkemise ohtu naistel, kes raseduse erinevatel etappidel tarbisid vähesel, keskmisel või suuremal määral kofeiini. Oaklandi Kaiser Permanente uuringukeskuses töötava dr De-Kun Li ja tema kolleegide tehtud uuringus leiti, et raseduse katkemise oht suurenes nendel naistel, kes tarbisid päevas üle 200 mg kofeiini. Väiksema kofeiinitarbimise korral raseduse katkemise oht ei suurenenud.

Uurimisrühm toetus ka kahe teise uuringu andmetele, milles leiti, et ema mõõdukas kofeiinitarbimine ei mõjuta lapse enneaegset sündi.

Uuringud on näidanud, et kofeiin võib läbida platsenta, mis viis kahtluseni, et see võib põhjustada raseduse katkemist või lapse enneaegset sündi.

Ameerika Ühendriikides katkeb 16% rasedustest ja umbes 12% lastest sünnib enneaegsetena.

Barthi väitel ei olnud eelnevate uuringute põhjal võimalik tuvastada seost kofeiini ja rasedusaegsete riskide vahel. Uuringutes osalenud naiste suur hulk lubab teadlastel rahuliku südamega väita, et mõõdukas kofeiinitarbimine raseduse ajal on ohutu.

Originaalartikkel: Washington Post, 21.07.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 27. 07. 2010. 08:50

Time: 0.0569620 s.