et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Tikk-kontsad ja plätud on rasedatele naistele ohtlikud

Kool.ee-haridusportaal :: Tikk-kontsad ja plätud on rasedatele naistele ohtlikud Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTikk-kontsad ja plätud on rasedatele naistele ohtlikud,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Tikk-kontsad ja plätud on rasedatele naistele ohtlikud

2010-06-15

Jalaarstide ühingu poolt 1000 raseda naise seas tehtud küsitlusest selgus, et paljud neist kandsid regulaarselt baleriinasid, plätusid, kõrge kontsaga kingi ja Ugg saapaid. Ent ühingu liikme Lorraine Jonesi sõnul ei ole ühedki nendest jalatsitest sobilikud, kuna need pakuvad jalale vähe tuge.

Uurimusest ilmneb, et pooled naised tunnevad pidevat survet kuulsuste seas levivate uute moetrendidega kaasas käia. Ometi tunnistasid kümnest naisest seitse, et neile teevad raseduse ajal muret jalahädad nagu paistes pahkluud (37%), paistes jalad (45%) ning jalavõlvi ja kandade valud (16%).

Ühiskond ärgitab naisi ebamugavustunde vähendamiseks ja pikaajaliste kahjustuste vältimiseks kandma laiemat tüüpi kingi, kuna need toetavad jalgu paremini.

Jalaarst Lorraine Jones ütles: „ Rasedusaegne kaalu tõus ja hormonaalsed muutused avaldavad kehale väga suurt mõju. Munasarja hormooni relaksiini tavapärasest suurema koguse toimel lihased ja kõõlused pehmenevad ja venivad, mis suurendab igapäevast pahkluude nikastamise ja kõõluste venitamise ohtu.

„Kõrged kontsad muudavad naise rühti, lühendavad sääremarjalihaseid ja panevad selja ja põlved suurema pinge alla. Raseduse ajal põhjustab see niigi ülekoormatud liigestele lisapinget, mille tulemusena võivad tekkida mitmesugused jala-, sääre- ja seljaprobleemid ning see võib suurendada kukkumiste tõenäosust," lisas ta.

Kannatused moe nimel
66% uurimuses osalenud naistest kandsid regulaarselt plätusid, 32% kandsid kõrgete kontsadega kingi, 53% kandsid baleriinasid ja 30% kandsid Ugg saapaid.

Pr. Jonesi sõnul aga ei sobi raseduse ajal neist ükski igapäevaseks kandmiseks raseduse ajal, kuna need ei paku jalgadele vajalikku tuge. Ta ütles, et naised peaksid kandma 3 cm kõrguseid kontsi, kuna need nihutavad raskuskeskme veidi jalalabade poole, mis võib aidata leevendada ebamugavustunnet.

„Kui naistel on siiski suur soov kanda kõrgeid kontsi, peaksid nad seda tegema väga üksikutel juhtudel ja üritustel, kus nad ei pea väga kaua püsti seisma, lisas ta.

„Paljud rasedad kuulsused, keda te näete ajakirjades kõrgeid kontsi kandmas, osalevad üritustel, nii et püüdke nagu nemadki hoida oma kõrgete kontsadega ülimoodsad kingad eriliste puhkude jaoks ning kanda igapäevaselt jalgadele rohkem tuge pakkuvaid kingi."

Originaalartikkel: BBC, 15.06.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 06. 2010. 01:51

Time: 0.0551400 s.