et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Raviomadused

Kool.ee-haridusportaal :: Raviomadused Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRaviomadused,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Taruvaik ] [ Milline on taruvaik ] [ Kuidas korjatakse ] [ Koostis ] [ Raviomadused ] [ Mida saab ravida ]

Raviomadused

Taruvaigus olevad aminoorgaanilised happed, antibiootilised ained, mineraalsoolad, vitamiinid, mikroelemendid jm tagavad mitmekülgse ravimõju. Näiteks fenoolhapped annavad taruvaigupreparaatidele parkiva, põletikuvastase, kapillaare tugevdava, sappi ja uriini väljutava, haavade ja haavandite kinnikasvatamist soodustava toime. Taruvaigul on bakterite paljunemist pidurdavaid ja neid hävitavaid omadusi. Ta mõjub nii antibiootikumikindlatele kui ka tundlikele mikroorganismidele ning on aktiivsuse poolest paljudel juhtudel antibiootikumidest üle.

Taruvaigul on viiruse- ja bakterivastane toime. Tema mikroelemendid osalevad füsioloogilistes protsessides ja immunoloogilistes reaktsioonides, aitavad vältida haiguseid, ennetavad ainevahetushäireid ja on hädavajalikud elutähtsate funktsioonide täitmisel. Näiteks soodustavad tsink, mangaan ja vask kasvamis-, arenemis- ja paljunemisprotsesse. Samad mikroelemendid koos koobaltiga stimuleerivad vereloomet, reguleerivad ainevahetust ja mõjuvad hästi sugufunktsioonil. Tsingi mõjul kestab kauem insuliini (kõhunäärmehormoon) toime ja paraneb nägemisteravus.

Taruvaigus on ka vitamiine A, B1, B2, B6, E, PP, pantoteenhapet jm, kuid mitte eriti suurtes kogustes. Mikroobidevastast aktiivsust on taruvaigul täheldatud rohkem kui 100 liigi bakterite, seente ja viiruste suhtes, sealhulgas tuberkuloosi-, difteeria- ja gripitekitajate suhtes.

Taruvaik ei kahjusta maksa, neerusid, põrna, sellega ravimine on inimesele täiesti ohutu. Taruvaigule on omane ka parkiv, üldtugevdav ja kasvajatevastane toime. See leevendab soontespasme, alandab vererõhku, aitab organismil väljutada kolestorooli ja triglütseriidi, stimuleerib vereloomet, vähendab verehüübivust ja trombikalduvust, turgutab sapieritust , parandab seedeelundite ja sisenõrenäärmete talitlust ning suurendab organismi vastupidavust ja töövõimet.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 06. 2010. 13:15

Time: 0.0529490 s.