et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Õmblemine

Kool.ee-haridusportaal :: Õmblemine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeÕmblemine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Õmblemine

Enamasti tegi perele vajaminevad riided pereema ise – riiete lõiked olid lihtsad ja erilisi oskusi õmblemine ei nõudnud. Särkide, seelikute jm rõivaesemete õmblemisel piirduti silma järgi mõõtmise ja lõikamisega. Riiet lõigati lambaraudadega, õmmeldi sepa tehtud nõeltega, kurrud vajutati riidesse kuumade leibade all. Kaubalis-rahaliste suhete arenemisega 19. sajandil hakati kasutama vabrikunõelu, samuti kääre. Sajandi teisel poolel levima hakanud õmblusmasinad olid sajandi lõpul juba taludeski üldised.

Ülerõivaid – meeste ja naiste pikk-kuubi ja kasukaid, meeste vatte ja pükse ning naiste kampsuneid – lasti õmmelda ka rätsepatel. Esimesi teateid pealisrõivaste õmblemisega tegelevatest kuueseppadest ja kasukseppadest külas leidub juba 16. sajandi algusest. Külarätsepad pärinesid talurahva hulgast, õmblemisoskuse omandasid nad vanematelt rätsepatelt, kelle juures nad algul õpipoistena töötasid.

Allikas: http://www.folk.ee/kultuurilaegas

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 27. 06. 2010. 07:25

Time: 0.0405340 s.